şükela:  tümü | bugün
  • trt haberde son dakika geçen haber. bu sıralar çok mu fabrika yangını oldu ne.

umarım can kaybı yoktur.
  • hakkında henüz net bilgi olmayan yangın. can ve mal kaybı olmaması ümidimizdir. ihmal sonucu bir cana zarar gelmez umarım.

bir de:
    bu sıralar fazla mı paranoyak olduk! her şey gözümüze batıyor.
  • iflas edemeyen işletmeler daha çok batmamak için kendilerini yakıyorlar.

geçmiş olsun.
  • tesadüf olduğunu düşünmediğim yangındır.
    (bkz: istanbul'da son 5 ayda 70 fabrika yangını)
  • istanbul'da 2018 başından beri 70 tane fabrika yangını çıkmış. onlardan biri daha.
    garip sorular akla geliyor. dönüyor bir şeyler galiba yine, hayırlısı.
  • son 5 ayda 70 fabrika yangınını da tesadüf ile açıklamayın bir zahmet. adamların iflas hakkını bile ellerinden aldınız.

tepedekiler gibi artık vatandaşlar da yan yoldan gidiyor. çünkü anayollar kapalı.
  • iflas edeceğini anlayan firmaların yangına başvurduğuna inanmıyorum.
    zira biz güçlü ve %591 büyüyen bir ülkeyiz.
    elhamdülillah her şeyimiz çok güzel.
    yangın elektrik trafosuna kedi girmesi sonucu çıkmış olabilir.
    can kaybı yoktur. mal kabı da olmayabilir.
    belki bazı önemli teçhizatlar yangın öncesi başka yerlere yer kapladığı için taşınmış olabilir!
  • ekonominin kötüye gittiğini fabrikalarda çıkan yangınlardan anlarsınız diye saçma gibi gelen bir cümle duymuştum, kaynağı hatırlamıyorum. sebebini de, fabrika üretimi karsızlaşınca sigortadan para almak için kendileri yakarlar diye anlatılmıştı. son dönemde çıkan fabrika yangınlarına bu gözle bakıyorum artık. iş adamı borçlarını ödeyemiyor, kredi bulamıyor, ne yapsın yakıp sigortadan parasını almak derdinde herhalde.
  • bir arkadaşımın haber verdiği yangın, kendisi şu anda fabrika camından yangını izliyor. bu firmada iflas verememiş....
  • su veren itfaiyenin, yok lan o baska baslikti.