şükela:  tümü | bugün
  • az önce şahit olduğum şoke edici gelişme. ankara'nın işlek bir caddesinde yaya geçidine adım attım ve tüm arabalar durdu. burdan reform ardından rönesans derken sanayi devriminde soluğu alırız. iyi şeyler de oluyor sözlük.
  • siz yinede siz olun yazar arkadaşa güvenmeyin. şırrakk diye arabanın önüne atmayın hemen. henüz o kadar medeniyet gelmemiş olabilir.

bok yoluna gitmenin lüzumu yok
  • bahsedilen işlek cadde çankaya taraflarında ise bunu yapan şoför benim, araçta kamera da var, gerekirse benim için küçük, ankara için büyük olan bu gelişmenin görüntülerini başta liveleak olmak üzere tüm sitelere yükleyebiliriz.

edit: burada insanların başına nasıl seyler geldiyse artık, yol verilen yayalar gözüne far tutulmuş tavsan gibi bir süre kalakalıyorlar, bir süre bekleyip emin olduktan sonra geçiyorlar.
  • (bkz: hititler'i yeniden kuracağız)

biliyordum başaracaklarını, tebrikler arkadaşlar...
  • (bkz: kırmızı ışık)

gerçi kırmızı ışıkta durmak da medeniyet göstergesi sayılabilir kimi durum, koşul ve yerlerde.
  • uganda deseydin ihtimal verirdim.
    ben iç anadolu'da yaşıyorum. inanmayın.
  • iddia sahibinin çayyolu, çankaya veya batıkent'te olduğunu gösteren iddia.
  • er ryan'ı kurtarmak filmine benzeyen bir hadise.

hatırlarsanız filmde tom hanks kendisini ezmeye gelen alman panzerine, çaresizce tabancasıyla ateş ediyordu ve 4., 5.. ateşten sonra tank patlıyordu. tom hanks dahil herkes "vay amq" diye şaşırırken 2 saniye sonra üzerinden geçen uçak durumu açıklıyordu.
  • ic anadolunun göbeğinden bildiriyorum. kayseri'de henüz gerçekleşmemiş olaydır. böyle dolandırıcılıklara itibar etmeyin. :)