şükela:  tümü | bugün
 • gazi mustafa kemal atatürk'ün (bkz: erzurum kongresi) için geldiği 3 temmuz 1919 tarihine atfen, 3 temmuz salı gününe denk getirilmesinin çok daha anlamlı olacağını düşündüğüm teşekkür ziyareti.

  ayrıca seçim günü, ismini bilmediğim ama sandıkta görev almak için gönüllü olarak artvin'den erzurum'a geldiğini öğrendiğim; bireysel çabasına, heyecanına ve mücadelesine hayran kaldığım chp'li genç kadını bulup özellikle teşekkür etmelerini de rica ediyorum. seçim sonuçlarına o kadar üzüldü ki, sanki kendisi aday olup da kaybetmiş gibi.
  (bkz: #78506441)
 • 4 temmuz'da gitme kararı alması tesadüf olabileceği gibi, 3 temmuz 1919'da erzurum'a geçen mustafa kemal'in yerini doldurmak değil, paşa'nın izinden gittiğini göstermek için de olabilir.

  çok özledik halkla buluşmalarını, neredeyse kalkıp erzurum'a gelicez başkanım.
 • satır başları şu şekilde olan toplantılar silsilesi ;

  1."4 mayısta çıktığımız bu yolda kek kuantumu yenmiş olabilir , biz inkar etmiyoruz yenildik diyoruz . ama bu demek değil ki bu işi bırakacağız sadece izmir'in değil tüm türkiye'nin partisi olacağız . erzurum büyük şehir belediyesine göz dikeceğiz ki izmir'de,bakırköy'de sıkışıp kalmayalım ."

  2."chp'nin üye sayısı 1.250.000 bu sayıyı iki katına çıkaracağız ve bu şekilde 15 milyon olan %30'luk oyumuzu da %50'nin üstüne çıkarmış olacağız "

  3."9 eylül 2018'de başlayıp 9 eylül 2019'da bitecek yeni bir kampanyaya başlıyoruz , bu kampanyamızın sloganıysa "türkiyeyi gençlerle yönet" olacak ."
 • 20 kadar instagrama fotoğraf atmak için gelmiş gençler dışında başka kimseyi göremediğim ziyaret. hadi canlı yayından izlediğimiz için bizim göremediğimiz bir 30 kişi daha olsun ama kesinlikle daha fazla değil. bu gençlerin parti üyesi olmadığına bir kısmının oy kullanma yaşının bile gelmediğine kalıbımı basarım. 18 bin kadar oy aldığı bir yerde 50 kişi toplaması resmen hüsran.
 • dikkatimi çeken kısımlar oldu konuşmasında,

  1. bahane üretmeye gerek yok, biz bu seçimde yenildik. boykot etmeyip bu yarışa girdiysek sonuçlarına katlanacağız. sandıkta çalıyorlar, çaldırtmayacağız. senin görevin çalıyorlar diye bağırmak değil çaldırtmamak.

  e çaldırtmasaydın başkan! seni lideri bilip, güvenen insanlar o gece çalıyorlar dediğinde sesin çıkmamış, ertesi günü evet çaldılar ama 10 milyon çalmadılar ya demişsin, 1 oy için bile şaibelidir diye itiraz etmeni bekledik ama sen yok oldun. şimdi çıkıp bundan sonraki seçim için gerekli gazı alıyorsun çaldırmayacağız diye... buna artık kim inanır?

  2. bu ülkenin kurumlarını çökerttiler, pes ettirdiler, diz çöktürdüler, başkalaştırdılar, yokettiler. bu ülkeyi tekrar rayına oturtacağım.

  artık çok geç!
 • etrafındaki gençlerin tamamına yakını öğrencimdir. can dündar’ın yayınladığı fotoğrafa bakın.