• yarin trabzon cimbomla berabere bile kalirsa bu is biter. basagin kalan fiksturu cok kolay. yalniz basaksehir'in sampiyonluguyla beraber turk futbolu da artik bitmistir. onumuzdeki sezon iyice kuculen ekonomi ve maclarin buyuk ihtimal yine seyircisiz oynanacak olmasiyla uc buyukler ne adam gibi transfer yapabilirler ne de duzgun takim kurabilirler. ellerindeki yildiz oyunculari bile tutmalari, mevcut kurlar ve dusen gelirleriyle cok zor. ulkeyle birlikte turk futbolu da uzun surecek bir krize girmistir.
  • bakınız çok enteresan, başakşehir başkanının maçın gsterildiği kanal noktasında, kompleksli bir eziklikle "biz şampiyonluğa giden lider konumundayız neden bizim maçımız 2. kanalda gösteriliyor?" diye ağlamadığı maç.
  • adam sedye ile çıktı sahadan. sedyeye sırt üstü yatamadı bile yaşadığı acıdan dolayı. muhtemelen arka adalesi pert oldu ve kaç ay sahalardan uzak kalacağı meçhul.

hamsiler gelmiş sakatlık numarası diyor. yav siz iflah olmazsınız. antalya iddiasız bir takıma göre gayet iyi oynuyor.
  • allah kimseyi trabzonspor denilen garabet takımla şampiyonluk mücadelesine sokmasın. hemen başlamışlar çupamuzu vermiyorlar geyiğine. lan koyup geçmiş adamlar bir delikanlı olun bir ağlamayın devlet desteği sizde yine yoksunuz.
  • başakşehir’in şampiyonluğu hayırlı olsun. diğer takım taraftarları da biz nerede hata yaptık diye düşüneceğine hala bokluyorlar. senin takımın gruplardan dahi çıkamamışken adamlar avrupa’da hala devam ediyor. okan buruk hocayı da tebrik etmek gerekir. avcı olsaydı avrupa’dan çoktan elenmişlerdi. umarım şampiyonalar liginde de sükse yapabilir ise kendisini avrupa’daki bir takımı yönetirken görmek isteriz.

edit: galatasaray taraftarı olan biri yazdığıma popülist bi yaklaşımla beni eleştirmiş. ona tek diyeceğim siz geçen sezon başakşehir maçında adamları döve döve hakem desteğiyle kazanıp şampiyonluk kazanmadınız mı? madem adamlar kayrılıyor size gelince sürekli ceza diyorsunuz. her şampiyonluk sezonunda ortalığı karıştıran hangi teknik direktör bu ülkede onu da yaz lütfen arkadaşım ve lütfen objektif yaz adamlara bakıyorsun 4 büyükleri sürekli yenebiliyorlar. avrupa'da da istikrarlı olamamalarının nedeni bay hunter yüzünden. ama onun döneminde bile başakşehir şampiyonluk mücadelesi veriyordu.
  • haftaya antalyanın nasıl bir top oynayacağını dert edinenlere erikbeli yaylasında bir soğuk ayran ısmarlayacağım maç. ligde 19 ocaktan beri ilk defa yenildi antalyaspor. 12 maç sonra ilk defa yenildi. podolski sakatlanmasaydı belki de golü atacak öne geçecekti. dönen top gol oldu. başakşehir'e de yatmadı, size de yatmaz. çıkın yenin," dik oynayın". ağlamayın artık. utanma utanmazsınız, arlanma arlanmazsınız.
  • podolski bir adım daha atıp topu ortaya çeviribilseydi antalya öne geçecekken golü yiyiverdiler bir anda.
  • demba ba'nın usta işi golüyle başakşehir'in 1-0 önde götürdüğü karşılaşma. o topu o şekilde herkes önüne alıp bitiremiyor işte. ulan şu adamı sakat diye almadık ya ben ona yanıyorum. sahadaki en diri oyuncu resmen, devamlı arıyor bir şeyler.

not: renksiz.
  • tam pası atıp golü yapacakken bacağı kopup çıkan futbolcusuyla on kişi kalan antalya'nın salak bir stoperin top fiziğinden bihaber olması yüzünden golü yedi.
  • 2011, ts şampiyonluk yarışında ve rakibi fener. fenerbahçe'nin, hiçbir iddiası ve düşme tehlikesi olmayan karabükspor ile maçında, karabük kalecisi son dakikada kornerde gol arıyor.

2020, ts şampiyonluk yarışında ve rakibi başak. başakşehir'in, hiçbir iddiası ve düşme tehlikesi olmayan antalyaspor ile maçında, antalya kalecisi son dakikada kornerde gol arıyor.

2010-11 lig şampiyonluk kupası bizim müzemizde, kimse de o kupayı ordan alamaz. 2020'nin lig şampiyonluk kupasının kimde olacağını bilmiyorum ama kimin ne yaptığını çok iyi biliyorum. kendi yaptıklarını örtmek için rakiplerine çamur atıyorlar haftalardır. muhtemelen alanyaspor teşvik ve şikeyi kabul etmediği için o kadar öfkelenip, kavgalar çıkarıp, "başakşehir'e yattılar" diye anırdılar en tepeden.

bu arada başakşehir çok da sikimde değil. hatta bütün idari ve teknik kadrosu gs'li, kurucusu da akpli ve geleceğimizi çalan eleman olmasına rağmen, bunu koyu muhalif ve koyu bir fenerbahçeli olarak rahatlıkla söyleyebilirim:

başakşehir 3 yıldır şampiyonluğu hak ediyor. özellikle son 3 sene ligin istikrarlı şekilde en iyi oynayan takımı.
hesabın var mı? giriş yap