şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok çok geçmiş olsun. umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

  önedit: abi ne iyi insanlarsınız sabah uyandığımda herkes yardımcı olmak için bir sürü mesaj atıp "yazara iletir misiniz? " yazmış.ben bana yollanan tüm mesajları yazara yollamaya çalıştım.ama yazar mesajlaşmayı çaylaklara açmalı.

  edit: başlığı açan yazar mesajlaşmayı çaylaklara açmalı, yardım etmek isteyip de edemeyen çaylak yazarlar var.
  bana gelen birkaç mesajı buraya bırakıyorum.

  @oyuncaktamircisi :

  çocuğun polen alerjisi olabilir. mevsimsel geçiş. elyaf yastıklara yada sentetik kıyafetlere alerjisi olabilir. evlerinde kullandıkları elektrik süpürgesi veya ısıtıcı petekleri olabilir. bizzat kendi kızımda iki se nedir uğraştık en son evdeki devasa çiçek çıktı. özet olarak tüm evi ayrıntılı bir şekilde elden geçirsinler ve yatağını değiştirsinler. 3 gün beklesinler. durumda değişme gözlenmez ise uyku abnesi bölümüne göstersinler. videoda gösterilen çocuk abne problemi yaşıyor. soluk borusuna tükürük kaçmış durumda. en kolay çözümü yüksek yastık kullanmak çocuğu omuz üstü yatırmak ve gerek duyulursa maske kullanımına geçmektir. yatmadan önce en az 3 saat sıvı tüketimini kesmeyi ihmal etmesinler. bölüm bölüm yazdım kusura bakma aklıma yaşadıklarım geldikçe kaleme aldım. iletirseniz memnun olurum.
 • çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanı değerlendirsin. muhtemelen boğmaca.
 • suriyeli mülteciler kontrolsüz şekilde ülkenin dört bir yanına dağıldığı ve senelerdir süren aşı programının bütün getirilerini darma duman ettiği için, üzerine de bazı aklı evveller aşı zararlıdır diye açıklamalar yaptığı için, amerikadaki aşılatmama hareketi buraya da yayıldığı için eski ve yok olmaya yüz tutmuş hastalıklar ne yazık ki tekrar hortlamıştır.
  devlet tarafından direkt açıklanmamak ile beraber hastanelere zaman zaman salgın uyarıları gelmektedir.
  kesin bir yargıda bulunmak haddim olmamakla birlikte bir salgın olmasının mümkün olduğu u düşünüyorum ne yazık ki.
  umarım şifa bulur.
 • çocuklar... melekler. hastalanmasınlar hiç. allah şifasını versin.
 • şu tarz yardım istenen başlıklarda hala yazım yanlışına laf söylüyorlar ya. acayip sinirleniyorum. neyse.

  umarım ciddi bir şey değildir. acil şifalar dilerim.
 • (bkz: up) yukarılarda yer alması gereken başlık.
 • akciğer geliyor aklıma, dedikleri gibi allerji ya da reflü.
  boğmacayı bilmiyorum bile. bulaşıcı olma olayı da tehlikeli.
  kısa zamanda şifa bulmasını dilediğim yavrucak. umarım tedavisini olur ve rahat nefesler alır.
 • (bkz: yukarıda kalsın)

  geçmiş olsun yavrucağa. inşallah kısa zamanda toparlar.
 • acil şifalar diliyorum. ben de yenice ikinci kez dayı oldum. ağlayınca bile paranoyak davranıyoruz. haliyle anlayabiliyorum endişenizi.

  boğmaca ile ilgili tetkikleri tekrar rica edin derim. gözden kaçmış bazı şeyler olabilir. tipik boğmaca gibi duruyor anlattığınız.
 • buhar tedavisi uygulanıyor bu aralar çocuklara. düz serum fizyolojik’i buhar şeklinde solutuyorlar çocuklara 3 doz. bence denenebilir. tabii bir doktorun bu tavsiyede bulunması daha doğru.