şükela:  tümü | bugün soru sor
  • maltepe'nin chp'li belediye başkanı ali kılıç'tır. güzel götürdüğü için ödüllendirilmiştir ve yeniden aday olmuştur.
    tık

edit: mesaj atıp neden böyle bir başlık açtın diyerek küfreden chp'li ve iyi parti'li öküzler, hırsızlık yapılmış bunun konuşulması sizi neden rahatsız ediyor? kul hakkı yemek, garip gurabanın hakkına çökmek sizin kitabınıza göre normal mi? anlaşılan o ki kemal kılıçdaroğlu kendi mezhebinden olanları hırsız da olsa korumakta gayet ısrarcı. bu durumda size düşen, hırsızlığı ve soygunu savunmak değil, tam aksine hırsızlığa dur demektir. hepiniz 2 bin 3 bin lira maaşlarla çalışan insanlarsınız ama trilyonluk soygunları savunmak için şekilden şekile giriyorsunuz. adam olun adam. yaşadığınız hayat topu topu 60-70 yıl sürüyor, hırsıza köpeklik yaparak harcamayın bu ömrü. ettiğiniz küfürlerden zaten ne mal olduğunuzu anlamak zor değil. yılmaz özdil kemalistleri inek gibi sağarken, 25 bin liraya atatürk'ü kullanarak kemalistlere kitap çakarken de bu duruma dikkat çeken yazılarımız için bize küfrettiniz. küfürbazsınız, yavşaksınız, kerizsiniz. silkelenmekten soyulmaktan zerre rahatsız olmuyorsunuz sizi atatürkçü geçinen birileri soyduğu sürece sizin açınızdan bir sorun yok. ahlaksız insanlarsınız ve sadece numaradan ahlaklı insan rolüne giriyorsunuz. hırsızın avukatlığına soyunduğunuza göre siz de elinize fırsat geçtiğinde hırsızlık yapacak tiynettesiniz. atatürk'ü de ideolojik sapkınlığına perde yapıp arkadan malı götürüyor sizinkiler. trollük yapmak da size kalıyor hırsız savunucuları.
  • günlük 127 bin lira eder. hiç erinmedim hesapladım. ne hortumu.. ganalizasyon borularını bağlamış adam kendine.
  • ah ecevit ah. düşündüğü gibi yaşayan bir adamdın, 3 ev sahibi olarak göçüp gittin bu dünyadan...

bizi de böyle utanmaz bir muhalefete mecbur bıraktın.

not: nasıl bu kadar zengin olduğu muamma olan belediye başkanı.

edit: imlâ
  • bir ilçenin belediye başkanı 4 yılda bu kadar mal varlığı edinebiliyorsa. büyükşehir belediye başkanları neler hortumlayabilir hesap edemedim. yiyin bitirin de siz de kurtulun biz de kurtulalım.
  • günde 8 saat mesai yaptığını farzedersek saati 15.875 tl'ye denk gelen belediye başkanıdır.
  • üst ekleme: 2,5 trilyon dolar gibi bir rakamı işkembeden salladığımı düşünen yazarlar oldu.ben demiyorum,ana muhalefet lideri söylüyor.
    link

16 yılda 2,5 trilyon dolar soygunun yanında koca bir hiçtir ve iftiradır.
    --- spoiler ---

kılıç, ailesinin 1940'tan bu yana inşaat işiyle uğraştığını belirterek, 1940'tan 1957 yılına kadar babası ile amcalarının demirel ailesiyle belediyede inşaat işi yaptıklarını ve bunların hepsinin belgeli olduğunu söyledi. ailesinin ilk fertlerinin 1960 yılında almanya'ya gittiğini açıkladığını söyleyen kılıç, "ilk nesil orada işçi olarak çalışmıştır ancak ikinci ve üçüncü kuşak orada ticarete atılmıştır. 11 civarında şirketimiz hala mevcuttur. alman vergi dairesine, bilirsiniz ki alman vergi daireleri çok hassastır, yıllık olarak ciroları onlar tarafından tescil edilmiştir, onaylanmıştır. aynı zamanda 1978'den beri türkiye'de hem inşaat işi hem otel işletmeciliği yapıyoruz. dolayısıyla, yurt dışından para geldiyse haklı olarak çantayla gelmeyeceğine göre, banka havalesiyle gelmiştir. onu da zaten 8 ayrı dava açarak, mahkemeye başvurarak, mahkeme huzurunda sunacağız kuşkunuz olmasın." ifadelerini kullandı. ajanlıkla ilgili davayı da kazandığını belirten kılıç, bunun belgelerini de istenildiği takdirde sunacağını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti; "benim dragos'ta satın aldığım daireyi hangi paralarla aldığımı içişleri bakanlığımıza mal varlığımı bildirdiğim gibi bildirmişimdir. içişleri bakanlığımızın mal beyanı içerisinde vardır. ödemelerinin nereden yapıldığı bellidir. hatta en son müfettişler geldiğinde bütün bunlar, kardeşlerimin varlığı dahil olmak üzere teker teker incelenmiştir. dolayısıyla veremeyecek hiçbir hesabımız yok." kılıç'ın konuşmasının ardından ak parti grup başkanvekili ufuk yıldız söz aldı. yıldız, 2014'ten bu yana kılıç ve yakınlarına ait olduğu ileri sürülen mal varlığı verilerini okuyarak, kılıç'a "kamuoyunun merak ettiği ve bir handikapa düştüğü konu şu, 40 yıllık bir şirket, 2014'ün öncesine ait tek bir belge yok. bu kadar güçlü köklü bir ticarethaneniz vardı, neden bu tesadüf hep 2014'ten sonraya denk geldi?" sorusunu sordu. kılıç, yıldız'ın sorusu üzerine, "bu belgeyi ortaya çıkaran kişiler keşke 2014 öncesi yatırımlarımızı da yazsalardı, çok sevinirdim." cevabını verdi.
    --- spoiler ---
  • haram zıkkım olsun amına koyduklarım dediğimdir.
  • lan göstermelik de olsa 1 kerecik birini bi yakalayip sikin be! nasil bi toplumsunuz ulan? bi kez de toplanip hakkinizi arayin yahu.
  • bodrum kesmemiş bir de muğladan ev almış. afedersiniz, halk böyle böyle düdükleniyor işte.

bu bir de chp'nin. ben konya büyükşehirinkini düşünemiyorum...

edit: çalarak değil aile şirketleri sayesinde aldığı söyleniyor. eğer öyleyse onunla ilgili yorumumu geri alıyorum. ama konya ile ilgili olanın arkasındayım.
  • şaşırılmaması gereken tipik bir türk insanıdır. partilerle alakalı bir durum yok ortada. yabancı belediye başkanı getirmek dışında bir çözümü de yok bu işin. getirin her belediyeye bir kuzey avrupalı, bu iş huzur içinde çözülsün. biz namussuz, haysiyetsiz insanlarız bizden çalıp çırpmayacak, kesesini doldurmayacak bir belediye başkanı veya siyasetçi çıkmaz.