• (bkz: ysvihs)
  • içlerinde babamın da olduğu sayı.iki tane dükkanımız borçlar yüzünden satıldı.babam şimdi kara kara düşünme şampiyonluğunda yarı finalde.
  • batmamış iş değiştirmiştir belki (bkz: optimizm)
  • ota boka "su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim" diyip duruyorsunuz ya, o hortum bir gün size girerse haliniz ne olur merak ediyorum. olum esnaf diyor lan esnaf. adamın siyasi düşüncesini nereden biliyorsunuz da hemen su itfaiye muhabbetine giriyorsunuz. bir esnaf çocuğu olarak esnafların neler çektiğini iyi bilirim. allah hepsine sabır versin.
  • o hortum bizi çoktan delip geçti, yani "sizin bir taraflarınıza girerse haliniz ne olur?" diye merak etmenize gerek yok. bu hortumun bizi delip geçtiği hali.

o yüzden bu kadar rahat bir şekilde itfaiye hortumlarına hallenebiliyoruz arkadaşlar.
  • herhangi bir işletme kurmaya çalıştığınız andan itibaren min. %45 devletin ortak olduğundan kaynaklıdır.
    vergi kaçırmayan işverenin tutunabilmesi çok zor olan ortamdır.
    fahiş fiyatlardan satış ya da karlılık elde etmediği sürece kazanç sağlaması kar elde etmesi zor olan bir ortam olduğundandır bu durum.

ama tabii bu istatistiğin; üzerinden geçen sayısını kafadan çok fazla garanti altında ödemeyle köprü yaptıranların umurlarında olduğunu düşünmüyorum.
    hele hele geçmediği köprünün parasını veren insanların bu tip dertleri olmadığını düşünmediğim gibi, bu batanların içerisinde buna hala destek verenlere de zerre üzülmüyorum.

yukarıda gayet güzel özet geçilmiş aslında.

(bkz: ysvihs)
  • dogrusu ulke cokmus altinda esnaf filan kim varsa kalmis olmali. birseylerin degismesi icin belkide hepimiz gocuk altinda kalmaliyiz. onun icin su veren itfaiyenin hortumunu...
  • o rakam yanlış. 430.001 olacak. ben de iş yerimi 10 gün önce kapattım. esnaf odasından kaydımı daha sildirmedim.

ama egonomi çok eyi.

dış güçler de bizi kıskanıyor amk!!
hesabın var mı? giriş yap