şükela:  tümü | bugün
  • kayınçomun makine mühendisi olabilmek uğruna yaptığı iş;

durum şöyle ki makine mühendisliği için puan ve sıralaması kurtarmayan kayınçom 2 yıllık otomasyon bölümü yazmış ve 1. tercihte kocaeli myo otomasyon zart zurt bölümünü tutturmuştur ve okul puanını yüksek tutup dikey geçişle 4 yıllık makineye geçme düşüncesindedir. güzel bir düşünce olmakla birlikte çok çalışma gerekmektedir o ayrı.

bunun yanısıra ziraat mühendisi olan ben eniştesi ise; istanbul üni orman mühendisliği bile tutan(ist içi istemiyordu o ayrı), uludağ çanakkale vs orman veya orman endüstri mühendisliği ya da ziraat mühendisliği yazmasını istemiş ama orman mühendisliklerini hiç yazmayıp ziraat mühendisliğinin ise tarım makineleri bölümlerini en altlara yazmıştır. haliyle de 1. tercihten 2 yıllık myo yu kazanmıştır.

neyse çok uzatmayayım; velhasıl kelam 2 yıllık yazılıp kazanmak bence mühendislik varken(ki istiyordu az da olsa) şapşallıktır.
  • iki net yapıp mühendislik tutturmak mümkünken kendisine yazık etmiş kimsedir, yazık. o iki netin acısı ders görürken çıkıyor tabi o ayrı.
  • orman mühendisliği yerine 2 yıllık otomasyon bölümünü tercih etmek gibisi yok :)

saf kayınçomdur..
  • valla biraz insanın kendinde bitiyor. ara eleman ustabaşı 6bin tl ye çalışırken makine mühendisi lpg ci de 2bine iş bulabiliyor.
  • şahsen iki yıllık uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı ile aynı stratejiyi kullanarak boğaziçi veya odtü bilgisayar mühendisliğine yerleşmeyi planlıyorum. hiç de aptalca değildir. özellikle benim gibi ikinci üniversitesini okuyacak, gençliğinde sayısalcı değil eşit ağırlıkçı olan ve iş hayatına atılan kişiler için en iyi seçenektir. türkçe matematikte full çıkarabilecek bir seviyede olmama rağmen ne yazık ki sayısal konulara ayıracak bir vaktim yok.
  • odtü'ye dgs ile girip bitirebileni görmedim. 3 tane tanıdık var 7. , 8. senelerinde 2. sınıf dersi alıyolar. bence kasmanın anlamı yok
  • yapmayın.herkes mühendis olacak diye bişey yok.o kadar sözel bölüm olmazsa; egomuzu kim törpüleyecek, lafı kim gediğine oturtacak, bize kim haddimizi bildirecek?
    sanırım kroluk mühendisliğin ayrılmaz bir parçası.

gel de kadere inanma.pizzacı olacak adamı müyendiz! yapmış.