şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ford fiesta)

2015 model dizel seçeneklerine bakılabilir.
  • (bkz: honda crz)
  • 10 yıl sonra çok değerlenecek bu başlık. mesela 10 sene önce bu fiyatlara 0 honda civic sedan alınıyordu. şuan hyundai i10. acaba 10 sene sonra bisiklet alabilecez mı?
  • aslında basit sorudur, niye farklı entry ler girmişler anlamak zor.

"ekseriyetle şehir içi gezerim, yılda 3-5 defa birsürü valizle memlekete giderim, tatile giderim, optimum yakıt tüketimi olmalı. bebek arabası gibi sık sık bagaj kullanmamı gerektiren hacimli eşyalarım var. kağnıdan hazzetmem, performans makinası aramıyorum. ikide bir sanayiye gitmek istemiyorum. havadar araba severim. virajlara hızlı girdiğimde hatamı belli bi yere kadar tolere edebilsin. uzun yolda yormasın, yolculuğu eğlenceli bir hale getirsin. afyon dağlarında, toroslarda, karadeniz yaylalarında rampalarda milletin tozunu attırmak icab ederse bunu yapabileyim."

...diyorsanız, o paraya ancak 2010 civarı ford c-max alınır, uzun yıllar kullanılır, bu entry sahibine hayır dua edilir. paranız daha çoksa ford c-max'in daha yeni modelleri tercih edilir.
  • bkz:e39
  • (bkz: honda jazz)
    (bkz: #70351709)
  • 14 bin liraya aldığım bmw 330ci ile hepsini sikerttiğim araçlardır.
  • (bkz: clio 4)
  • 24-25 bin tl civarı bir rakama 2008 model alfa romeo 147 alabilirsiniz. yol tutuşu,konfor,donanım. fiyat performans olarak başarılı.
  • kişiye göre değişir.
    kimisi için aracın yaşı önemli değildir 10-15 yaş aralığında bmw-mercedes bakar.
    kimisi de yeni bir şey olsun der gider fluence alır, jetta alır, astra alır vs.
    seçenek çok fazla, değişken çok fazla.
    ikinci el araç almanın birinci kuralı sınıfı belirlemektir.

örneğin c segmenti bir araç benim işimi görür diyorsanız bakacağınız araçlar;

golf, jetta
    astra
    civic
    octavia
    leon
    megane
    focus
    mazda 3
    mercedes a serisi
    bmw 1 sersisi
    audi a3

gibi...

bunların içinden fiyat limitinize göre; model, km, donanım seviyesi, konfor, servis ağı gibi seçenekleri göz önüne alarak kendinize uygun aracı seçebilirsiniz.