şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ford fiesta)

  2015 model dizel seçeneklerine bakılabilir.
 • (bkz: honda crz)
 • 10 yıl sonra çok değerlenecek bu başlık. mesela 10 sene önce bu fiyatlara 0 honda civic sedan alınıyordu. şuan hyundai i10. acaba 10 sene sonra bisiklet alabilecez mı?
 • aslında basit sorudur, niye farklı entry ler girmişler anlamak zor.

  "ekseriyetle şehir içi gezerim, yılda 3-5 defa birsürü valizle memlekete giderim, tatile giderim, optimum yakıt tüketimi olmalı. bebek arabası gibi sık sık bagaj kullanmamı gerektiren hacimli eşyalarım var. kağnıdan hazzetmem, performans makinası aramıyorum. ikide bir sanayiye gitmek istemiyorum. havadar araba severim. virajlara hızlı girdiğimde hatamı belli bi yere kadar tolere edebilsin. uzun yolda yormasın, yolculuğu eğlenceli bir hale getirsin. afyon dağlarında, toroslarda, karadeniz yaylalarında rampalarda milletin tozunu attırmak icab ederse bunu yapabileyim."

  ...diyorsanız, o paraya ancak 2010 civarı ford c-max alınır, uzun yıllar kullanılır, bu entry sahibine hayır dua edilir. paranız daha çoksa ford c-max'in daha yeni modelleri tercih edilir.
 • bkz:e39
 • en iyiden kasıt az yaksın, hoş görünsün, konforlu olsun. eh piyasası da olursa iyi olur. tabii, şimdi bunları okuyan sinirlenip laf saydırmaya hazırlanabilir ama şu nokta gözden kaçmasın: "40 bin liraya". yani bu sınır dahilinde bu özelliklere en yakın araç. 100 150 binlik araba olsun denmiyor.(40 bin lira da çok iyi paradır, küçümsediğimden değil.)

  acemi araba alıcılarının aklındaki soru. bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

  edit: başlığı açtıktan ve önerilen araç başlıklarını okuduktan sonra aklım iyice karıştı. yorumlar ya çok gömücü ya çok övücü. birinci eli 60 70 bin lira olan arabaya teneke diyen var, cam düğmesi şurada araç çöp diyen var m, 160'tan sonra titriyor diyen var(160)... millet mi çok pimpirikli ben mi fazla vurdumduymazım anlamadım. her arabanın fanboy kitlesi ve antifanboy kitlesi var anlaşılan.
 • (bkz: honda jazz)
  (bkz: #70351709)
 • 14 bin liraya aldığım bmw 330ci ile hepsini sikerttiğim araçlardır.
 • (bkz: clio 4)
 • kişiye göre değişir.
  kimisi için aracın yaşı önemli değildir 10-15 yaş aralığında bmw-mercedes bakar.
  kimisi de yeni bir şey olsun der gider fluence alır, jetta alır, astra alır vs.
  seçenek çok fazla, değişken çok fazla.
  ikinci el araç almanın birinci kuralı sınıfı belirlemektir.

  örneğin c segmenti bir araç benim işimi görür diyorsanız bakacağınız araçlar;

  golf, jetta
  astra
  civic
  octavia
  leon
  megane
  focus
  mazda 3
  mercedes a serisi
  bmw 1 sersisi
  audi a3

  gibi...

  bunların içinden fiyat limitinize göre; model, km, donanım seviyesi, konfor, servis ağı gibi seçenekleri göz önüne alarak kendinize uygun aracı seçebilirsiniz.