şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sınava şu anda 121 gün 19 saat 20 dakika falan var ve zaman hızla daralıyor. bir yandan baharın gelişini selamlayan kuşlar, böcekler, güneş, dağ ve bayır... diğer taraftan kanın kaynaması, dışarıya çıkma isteği, odaklanma problemleri vs. gerçekten zor bir dönem.
    bu konuda tecrübeli bir abiniz olarak tüm bu etkenleri göz önünde bulundurup siz değerli tyt zedelere "40 günde tyt nasıl bitirilir?" sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

öncelikle sınava daha 4 ay kadar süre varken neden 40 günde bitirmeye çalışıyoruz sorusunu cevaplayayım. 40 gün rastgele seçilmiş bir rakam değil. şu an tam dört ayınız var. bunun 3 ayında "aman yav kim çalışacak!" diyerek kitabı fırlatacağınızı bildiğim için ben kalan sürenin 1/3'ünü çalışma süresi olarak baz aldım. dolayısıyla önümüzde tam olarak verim alabileceğimiz 40 gün var.

yalnız şu uyarıyı yapmak isterim, piyasada "5 dk da tyt'yi nasıl bitirdim", "10 dk da nasıl full yaptım" gibi dna'sında zeka kırıntısı barındırmayan youtube canlılarının çözümlerine güvenerek hareket etmeyi seçerseniz yaşayacağınız tek şey sınav yerinize ulaşmaya çalışırken yolda uyuyup kalmak olur. kendinize doğru rehberler edinmelisiniz. sonuçta bir bilgisayar değilsiniz ve matrix'te yaşamadığımız için de usb girişiniz olmaması sebebiyle beyninize tyt'de ihtiyacınız olacak bilgileri bir anda kopyalama imkanımız yok. o halde ne yapmalıyız tabii ki çalışmalıyız.

şimdi hemen internetten güncel tyt konularının bulunduğu listeyi indirip check ediyoruz. bilmediğimiz konuları işaretleyip çıkan konu sayısını 30'a bölerek günlük çalışmamız gereken konu sayısını buluyoruz ve bir güne düşen konu adedince konu bitiriyoruz. konuların özetini netten bulup okuyoruz. soru çözme işi şu an elzem değil çünkü konuyla alakalı hiç bir fikrimiz yok. zamanla sorulara yöneleceğiz. yarından itibaren aralıksız 30 gün bu işi hallediyoruz. günlük programa harfiyen uyuyoruz. 30 gün sonra 10 gün boyunca günde 2 deneme sınavı yaparak çorba haline gelen zihnimizin durulmasını sağlıyoruz. yanlış yaptığımız sorularla ilgili konuları tekrar okuyup bilgileri tazeliyoruz. kalan 80 günde ise yeyip, içip, gezerken keyfe keder tekrarlar/denemeler yaparak hafızamızı dinç tutuyoruz. programda sapmalar olursa telafi edeceğimiz 80 gün günümüz olsa da böyle bir riske girmiyoruz.

uyarılar/önlemler:
    *bu sırlar sadece şu ana kadar tyt namına hiçbir çaba göstermemiş kişilere yöneliktir diğerlerinde işe yaramaz.
    *araç kullanımına uygun değildir.
    *hamilelikte kullanımı ile ilgili çalışma yapılmamakla birlikte zararı olacağı düşünülmemektedir.
    *doz aşımından zarar gelmez. mümkün mertebe altın vuruş yapmaya çalışınız.

yan etkiler: yorgunluk, halsizlik, bitkinlik.