şükela:  tümü | bugün
  • örgütlü toplumun gücünü gösteren olay.
    link
    edit: link eklendi
    edit 2: % 40 değil de % 25 yapsalar bile halkın tepkisi dahilinde bu geri adımın atılmış olmasından dolayı olumlu bir gelişmedir. böylece doblolu eniştelerin aklı bazı şeylere uyanır diye ümit etmekteyim.

edit 3: genellikle herkes benim de düşündüğüm şekilde eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak fikrinde uzlaşıyor. doğru. ancak ben olaya toplumumuzun halen bazı şeylere tepki verebilmesi açısından da bakılması gerektiğini düşünüyorum. yeterince ses çıkmasaydı böyle kalırdı herhalde. bu açıdan bakarsak iyi bir şey. demek ki hala bazı şeylere tepki verebiliyoruz. ölmediysek hala umut var demektir.
  • geri alma değil gaz almadır o. bir de kaynaksız haberler olmasın, şeker de yiyebilsinler.
  • çok da heyecanlanılmaması gereken haber. her zamanki akp taktiği. ölümü gösterir sıtmaya razı ederler. %20 den geri döşerler koyunlar olarak bizler de seyrederiz.

http://www.hurriyet.com.tr/…mmi-aciklamasi-40596502

edit: dil bilgisi fetişistleri her yerde.

edit2: biz bunları konuştuk, kitaplarımızda yazdık, tiyatrolarımızda oynadık.
    makul seviyeden kasıt nedir? eskisini makul görmediyseniz neden %40 rakamını dayamaya kalktınız? yaşasın "düşük profil"
    http://www.hurriyet.com.tr/…mmi-aciklamasi-40597669

edit3: bir "kürdistan" referandum muhabbeti vardı ne oldu ona? "%3" maaş zamları vardı ne oldu ona? mal ettiniz insanları mal olduk öyle bir gündem var ki memlekette takip edemiyorsun.
  • aslında geri alınmış bir şey yok ortada. sadece tekrar görüşülecek; %60 da yapılabilir *

işin özü şu; toplumda nabız yoklanıyor bu tip kararlar verilmeden önce. baktılar tepki yok; aynen devam. ama tepki olursa "bakın sizi düşünüyoruz %20'ye düşürdük " denilerek zam oranını azaltacaklar. millet de "oh ne güzel az zam yaptılar" psikolojisiyle ölümü görüp sıtmaya razı olacak. her türlü prim. ama insanımız da dışkısını çıkarmayınca sesini çıkarmıyor maalesef * ; neredeyse "köprünün ortasındaki adam sayısını ikiye çıkarın" diyecekler.
  • ordan %30a indirirler başka bi yerden %10 daha arttırırlar kapatırlar sıkıntı yapmayın *
  • padişahımız yeniden değerlendirilecek demiş. geri alma yok daha. belki %40 zammı %80'e çıkarırlar. afsgsaga.
  • eşşeği önce kaybettirip sonra buldurma mevzusudur...
  • büyük bir icraatmış gibi pompalanacak olan haber.

amaç neydi enflasyonun üstünde zam bindirmek. bunlar kat be kat üstü bindirip sonra da indirmek suretiyle işi bitirmiş olacaklar.