şükela:  tümü | bugün
  • türkiyenin görüp göreceği en şanslı insanları barındıran nesil olabilir.

içlerinde biri halam, 41 yaşında emekli oldu. biri de tam 38 yaşında emekli olan bir aile dostumuz. bunlar şimdi 60 yaş civarına geldiler ve yaklaşık 20 yıldır emekli maaşı alıyorlar. turp gibiler de maşallah... ortalama 80 yaşına kadar yaşasalar 40 yıl emekli maaşı almış olacaklar.

gerçekten çok şanslı bir nesilmiş.

biz her zamanki gibi yetişemedik orası ayrı...
  • ben kendilerini aralarinda tanidigim ve cok sevdigim insanlar olmasina ragmen soyle adlandirmayi seciyorum: 40 yasinda emekli olan asalak nesil. 40-50 yas arasi meslekte uzmanlasmanin dorugunda olunan, edinilen deneyimin en cok faydali olabilecegi yillar. 40 yasinda emekli olayim ben cok calistim diyen bir insana, ne urettin ki bundan sonra devlet sana olene dek baksin diye bekliyorsun diye sorarim sahsen. soruyorum da.

sansli falan degil tembeldir kendileri. kusura bakmasinlar.

edit: 44 yasina gelip de hala 18-24 yas grubunun yaptigi ise hallenenlerin ozendigi nesilmis. 18-24 yasindaki kimseye ne stratejik ne de yonetici pozisyonlari yar edilmez. calistiginiz firmanin ust duzey pozisyonlarina bir bakin. 35'inin altinda adam goremezsiniz. ayrica olene kadar calisilsin diyen oldu mu? 40 olmasin 55 olsun 60 olsun.

ailemde 58'inden once emekli olan insan yok. annem 56 yasinda, babam 59. annemin ve babamin son 16 yilini ciksan, emekliye ayirsan ulkeye kayip. ilmek ilmek ogrendiklerinin meyvelerini verdiler. ben 30 yasindayim. bana hadi bakalim son 8 yilin, sonra calismana gerek yok deseler, sacmalamayin derim. onca okuduk, ogrendik, az ise yarasin.
  • bizim ailede çokça bulunan memur jenerasyonu. çalışmaya erken yaşta başlayıp 20-25 sene çalışıp, hak ettikleri emekliliğe genç yaşta kavuşmuşlardır.
  • 20 yil calisip 30 sene emekli maasi alanlar var ve hala almaya devam ediyorlar

allah demireli bildigi gibi yapsin
  • 40 yaşından sonra hangi firma böyle yaşlarda işçi alıp çalıştırır. tecrübe imiş. tecrubesini s2m sana , bana vereceği maaşla gidip iki acemi alıp onlardan ucuz iş gücü olarak faydalanır.
    bugün bir iş ilanına baş vursam 44 yaşında olan beni değil , 18-24 yaşında olan genci alırlar.
    bizler de 65 yaşına gelince işsiz olarak emekli olmayı , zorlasan en fazla 75-80 (çok bile) maaş almayı hayal edeceğiz.
    asalak nesil diyen dangalozu da 65 yaşında değl 80 yaşında emekli edinde o engin tecrübesi ile birlikte etinden sütünden her şeyinden faydalansın devlet........
  • bundan rahatsız olanlar milletvekillerinin kısa dönem emekli olmasından da rahatsız olmuyorsa boşuna konuşulandır.