427 entry daha
  • evli arkadaşlara soruyorum. çocuğunuz varsa onun gözlerinin içine, yoksa eşinizin gözlerinin içine bakarak, bu dünyanın çok iyiye gittiği yalanını söyleyebilecek misiniz ? hayır. o yüzden bırakın kim nasıl yaşarsa yaşasın. hayatın acı gerçeklerini tek başına yaşamayı seçmiş insanlar sizi ilgilendirmez. çünkü gelecek, hangi mesleği seçmiş olursan ol, milyarder ol, hiçte iyi değil. ıstediğiniz kadar, pollyanna gibi düşünün bu dünya için. medeniyetin beşiğinde yaşayın isterseniz. bütün insanlık kendi sonunu getirecek. bundan herkes sorumlu. insanoğlu üç maymunu oynamaya devam etsin. doğal kaynakların nasıl yok edildiğinin etkisini 2030'dan itibaren görmeye başlayacağız. o yüzden evlenmeden, özellikle çocuk yapmadan önce, o bebenin nasıl bir dünyaya gözlerini açacağını bildiğiniz için iki kez düşünün. bu konu hakkında da baya bir kaynak okudum. acı gerçeği hepimize öğretecek gelecek. size tavsiyem, hormonlarınız ve çevreniz bu konu hakkında çok baskı yapacak. evlenmek, üremek, çocuk yapmak güzel şey gibi gözükse de değil. sakın kulak asmayın. size bahşedilen güzel hayatın tadını çıkarın, aptal toplumun baskısının değil.
  • yanlız okudukça moralim bozuluyor bir kesim ciddi nefret ediyor yahu bekar yaşı geçmiş insanlardan. ayrıca bu nefret eden insanların gözuñde paranın pul kadar değerli olmadiginida görüyorum beyanlarindan...
  • iyi bir gözlemci olabilir. risk taşıyan hareketler yapmayan kişidir. uygun bir eş bulamamış kişidir.
  • ben de 40 yaşımda hiç evlenmedim.
    25imde 36mda ve 57mde evlendim ama evet 40 yaşımda hiç evlenmedim. pişman mıyım? açıkcası evet... arkadaşlarım sürekli nasıl 40 yaşlarında evlendiklerini anlatiyorlat ballandira ballandira. canım çekiyor. zaman makinesi icad edilirse 40 yaşımda evlenirdim.
    mesela sor bana "abi diyelim ki 40 yaşındasın, ne yapardın?" cevabım belli, kesin evlenirdim.

40 yaşında hiç evlenmemis erkek olmanın hiçbir olumlu tarafi yok. rezillk bir bakıma. sen kalk 40 yaşına kadar gel ama 40 yaşında hiç evlenme... olacak iş değil.

daha da uzatacaktim da uykum var iyi geceler.
    *
  • bu başlıktaki sümüğünü silemeyen 20'lik ergenlerin yargılayacağı erkek değildir. hayat sizin gördüğünüz basitlikte değil amk salakları. herkes kendi kaderini yaşıyor. evlenen çoğu kişi de boşanabiliyor.

not: 34'lük bekar.
  • 40 yaşında hiç evlenmemiş erkektir. ülkece evliliğe niye bu kadar takıntılıyız hala anlamıyorum. maslow teorisinde fizyolojik ihtiyaç sanki.
  • üzerime yüklenilmesine ramak kalmış yüklemdir. iyi biri olabilir.*
  • önümüzdeki hafta itibariyle tam belirtilen yaş ile karşılıyor olacağım başlık konusu erkektir.
    daha önceki yaşlarda evlenmiş olanlarla ilgili bir sorunum olmadığını belirtmek isterim öncelikle. yalnız başlığın genelinde nefret kusulan özelliklerde kişilerden oluşmayan bir topluluk olduğunu da belirtmek isterim. kendimden biliyorum ki sadece doğru kişiyle karşılaşmamış olmaktır efendim bu yaşa kadar evlenmemiş olmasının sebebi. bakmayın siz evlenmeme sebeplerini öyle süslü laflarla anlatmaya çalışanlara. onlar ya zamanında gerekli farkındalığı göstermediğini itiraf edemeyen veya bahtsızlığını içselleştirememiş kişilerdir.
  • siz evliliği çok yanlış anlamışsınız gençler!

ekseriyetle toplumun çoğunluğu da yanlış anladığı için toplum freni patlamış gibi kendi sonunu define avcısı arzusunda deşiyor yeryüzünde..

bakın çok net bir şey söylemek isterim, şu yaşıma kadar evlenmeyi bir gün dahi aklımdan geçirmedim. fakat gerçekten karşıma aklı başında ve irade sahibi bir kadın çıkarsa neden olmasın diyorum. tavırlarınızı sevgi ile bağlantılı konularda bu kadar sağlam şekilde bilemeye çalışmayın. bazılarınız kafayı nafakaya takmış kimi de özgürlüğünün kısıtlanacağını falan söylemiş. şu an istediğim kadınla birlikte olmakta özgürüm fakat hiç bir zaman evlenirsem bu özgürlüğüm elimden gidecek diye korkmadım, çünkü bir gün evlenmişsem, bu zaten özgürlüğümü ardıma bakmadan bir kenara atmaya değecek bir kadın bulduğumu gösterir.

çok net;

1) hayatını paylaşacağın kadına/erkeğe güvenmen gerekli eğer bu güveni tartabilecek bir zekaya ve tecrübeye sahip değilseniz evlenmeyin.

2) daha evlenmeden boşanmayı düşünüp karına vereceğin nafaka düşünülür mü? zaten öyle kokoş karıların karşısında götü başı koyveriyorsanız pespayeliklerini fark edemeden birde evleniyorsanız hata sizde agalar. verin siz o nafakayı aklınız belki başınıza gelir..

ve sen 40 yaşında evlenmemiş erkek siktir et millet ne derse desin. hayatında gözlerinin içine baktığında kaybolabileceğin bir hatun denk gelmediyse ve gold diggerı, piç sevdalısı, ruhsuzu, bencili vs. vs. ile kırılan o umudunun karşısında oluşan bu durum, topluma seni yargılayıp eleştireceği bir hak vermez. milletin ağzı poşet değil büzemiyorsun. onlar o çarpık evliliklerinde yaşadığı boktan hayatı seninde yaşaman için evlenmeni istiyorlar...
  • çağımızın yaş standartları değişti, 40'lar artık yeni 30'lar.
    yavaş yavaş alışacağız.
    bırakın herkes dilediği gibi yaşasın ayrıca.
1503 entry daha
hesabın var mı? giriş yap