şükela:  tümü | bugün
 • inşaat sektörü için diyebilirim ki; proje müdürü, genel koordinatör, genel müdür olamamışsa siki tutmuştur.
  (bkz: geçmiş olsun)
 • su akarken testisini dolduramamış ve hala iyi bir konuma gelip devamlılığını sürdüremeyecek durumda ise çooook üzüldüğümdür. ama günümüze baktığımızda alttan gelen gençliğin parlak olmaması kendisi için büyük bir avantajdır.
 • genelde dışarı çıkarılıp vurulurlar.

  (bkz: primer)
 • (bkz: atsan atılmaz satsan satılmaz)

  40 yaşa doğru emin adımlarla ilerlerken bir yandan yöneticilik kariyerlerine göz atmaktayız, çok da bir çıkar yol bulamamaktayız. eskiden sayı azdı sektördeki yönetici ihtiyaçları karşılanıyordu, şimdi kalabalığız da.
  kimi kendi sektöründe kimi de alakasız başka sektörlerde müdürlüklere yöneldi benim gördüklerim. hala yöneticiliğe kapak atamamış, hırs duyusundan komple uzak harıl harıl ne denirse onu yapan abilerimiz var, saygıyla ve üzüntüyle izliyoruz. ya girişip öne çıkacaksın ya da o abiler gibi araya kaynayacaksın.
  eğer o yaşta hala bekarsan ya da sponsorun varsa en mantıklısı şirket kurmaktır tabi. ama bizim "babam sağolsun" deme şansımız olmadığından ev kredisi hesabı yaparken pek şansımız yok gibi görünüyor, istanbulda yönetici olmayan mühendis maaşı o kadar da iyi değil doktor karşılaştırması yapan arkadaşın dediği gibi.
 • inşaat sektöründe çalışan bi mühendis için, eğer hala şantiyelerde çalışıyor ise alkolik, borsacı, kumarbaz vb. olması kaçınılmazdır.
 • ürküten akıbettir, özellikle de bir gün başıma geleceği için.
  yaşlanan yarış atları gibi tutkal yapılıyormuş kendilerinden.
  on iki sene sonra beni de tutkal yapacaklar :( - imza: bir inşaat müh.
 • (bkz: tekel 2000)
 • ülkemde üniversiteden çıktığı anda kendini mühendis sanan arkadaşların varlığını göstermiş akıbettir. 20'li yaşlarda junior olarak başlayan macerasını, 30'lu yaşlarda edineceği farklı tecrübelerle senior olarak devam eden, işin keyfini çıkarmaya başlayan (tabii bu ülkede illa her teknik adam yönetici olmak zorundadır, yoksa ay bu ne ıyy denir) mühendistir. mühendistir muhtemelen hala ve ekibi vardır, istemişse müdürdür de. yani bir son yoktur burada, ehil olmak üzeredir çalıştığı alanda, olmuştur diyemeyiz. yurtdışında 55 yaşındaki mühendis hala senior müh olarak mutlu mesut yaşayıp gidiyordur ama bizde serde tembellik olduğundan çok mümkün değil.

  ha iş kurup bişiler yapmak isteyenler de oluyor zaman içinde, ama yine aynı süper istikrarlı ülkemde aileden gelmiyorsa çok büyük bir sıçrama yapmış insanı gördüğümü söyleyemeyeceğim.
 • diplomaya kavuşunca mühendis olunduğunu sanan tıfıllara kıyasla, ettiği tecrübelerle gerçek(!) bir mühendis olmuştur o artık. tadına doyulmaz.
 • yurtdisindan bildiriyorum arkadaslar. o bayila bayila kullandiginiz alman markalarinin ar-ge ve ürün gelistirme departmanlari 40 hatta 50 yas üzeri mühendis dolu.
  siz o agzinizin suyunu akitarak kullandiginiz ürünler kisa donlu 20'lik tifil mühendisler tarafindan mi yapiliyor saniyorsunuz ?
  hatta yakin zamana kadar almanya'da alman üniversite sisteminde 30'una basmadan mezun olan mühendis parmakla gösterilirdi.
  (bkz: diplom ingenieur)