şükela:  tümü | bugün
  • yapmayı çok istediğim şey. zor ama çok istiyorum. daha doğrusu "tıp fakültesini kazandığıma" dair ekranı göreyim o da bana yetecek.

eğitimin yaşı yoktur dedirten durum.

önce elden gelen iyi çalışma yapılır (tabi sabah 8 akşam 6 eşşek gibi memurluk yaptıktan sonra arta kalan zamanda nasıl olur orası meçhul).

tabi sadece çalışmanın yanısıra manevi çalışmada esastır. bolca yasin okumak. zeka açıcı etkisi olan okunmuş sular içmek v.s. tabi 5 vakit namazını kılıp da duanızı ederseniz. çok da müthiş olur. ama elinizden geldiğince ders çalışmak.

çalışmaya en geç temmuz başında başlayın. eve geldiğiniz gibi hemeh konu tekrarı ve soru çözümü.

8:30 - 17:00 işte geberene kadar memurluk (ee ekmek parası da kazanmak gerek değil mi)
    18:30 - 19:00 yemek
    19:30 - 24:00 ders ve soru çözümü

hafta sonu ise:
    8:30 - 17:00 çalışabildiğin kadar sistematik ders çalışma
    18:30 - 19:00 yemek
    19:30 - 24:00 soru çözümü

bu sınavın önceki gününe kadar böyle elden geldiği olçüde devam edecek.

tabi ki benim bu durumuma uygun bir çalışma metodu olan arkadaş varsa ve yeşillendirise çok sevinirim.

elbetki imkansıza yakın. ama imkansız değil. bu olay da aslında şans faktörü çok önemli ve etken tol oynuyor.

şöyle ki; siz eksik gedik çalıştınız. ve sınavda öyle sorular geldi kisizin vakıf olduğunuz yerler ve soruları yapıp iyi bir netice aldınız. bu da şanstır. düşük ihtimaldir ama şanstır. imkansız da değildir. dua edin bakalım allah ne imkansızları imkanlı yapar. o allah celle celalehu. onun izni olmadan yaprak düşmez kaldı ki sana tıp nasip etmişse kim engel olacak.

bazı sitelerde görüyorum. bir insan umutla yazmış. o doktorlar adamı eşekten düşmüşe çevirmişler. yok ne işi varmış, enayimiymiş, yok 50 yaşında okul bitermiş, yok özel sektör almazmış. ne kadar gaddar, vicdansız insanlar var.

sen niye tıp okudun. sen enayimiydin. insanlar heves etmiş. neden umudunu kıyorsun. böyle bir ahlaksızlığı kendinde nasıl reva görüyorsun.

rabbim dilerim böyle insan umuduyla oynayanlara mesleğinde öyle belalara bulaştırır ki, o diploması elinden alınır ve iş yapamaz olur inşallah.

ve sonuç:
    allahın izniyle imkansızlar imkanlı olur ve tıp fakültesi kazanılır.

edit : kendini bilmez insanları adam yerine koymayın. siz çalışın. 40'ın üstünde yaşta tıp bitiren insanlar var. ve gayet de güzel bitiriyorlar. öncelikle "bu imkansız senin yaşın geçti" diyenlere inat kazanmayı hedefünize koyacak ve tüm kalbinizle inanacaksınız.

şu siteyi de bir incelemenizi öneririrm. bu tük haberler motivasyonu olumlu etkiler : http://doktorlarsitesi.net/…ese-ilham-veren-8-kisi/