*

şükela:  tümü | bugün
  • ilginç durum.

kadir has'ta 400.000 liraya reklam okuyup asgari ücretli bir reklam yazarı oluyorsun mesela.
  • acunla evli olup bimden alışveriş yapmak gibi bişey olsa gerek.
  • emekli olana kadar çalışsan anca çıkarıyorsun o parayı.

20 yıl * 12 ay = 240 ay

400.000 / 240 =1666 tl
  • hangi bölüm, hangi derecede mezun olmanın bile kazandığın parayla alakası olmayan konu başlığı.
    iş yapabilirlik, üretkenlik eğitime harcadığın parayla değil eğitimin ta kendisiyle alakalıdır. eğitim alırken pratikte kendini geliştirmek de kârıdır işin.
    buna göre bu okulda okuyup saçma şımarık vakit geçirmeyip hayata hazırlamanızı tavsiye ederim.

ama ayrıca; tüm bölümlerden mezun olanlar için diyebilirim ki; herkes üniversiteden çıktığında ord.prof. hisseder kendini ,halbuki tavşandır. rahat yetiştiğimiz için olur bu. hemen zengin olacaz yani..
    guru lar der ki; uzmanlaş.. hangi konu olursa olsun seçtiğin konuda uzmanlaş, esas o zaman göreceksin önüne ne kadar para aktığını. fizandan seni bulup gelirler..
  • akp'nin olmadığı evrenlerde tuvalete gitmek için 600 bin liraya ihtiyacı olandır.
  • çocuğunuza para verebilirsiniz ama hayat tecrübesini veremezsiniz.
  • hangi ücretle çalışmak istediğin sana bağlıdır. kadir has'ta 400 bin vererek okuman senin için bi artıdır. sen bu artıyı değerlendirmeyip vizyonunu küçük tutarsan, asgari ücretle çalışmak bana yeter kafasında olur gerçek, büyük dünyaya adım atacak potansiyeli kendinde görmezsen elbette hakettiğin ücrete tabiî çalışırsın. büyük yerlerde, büyük miktarlarla çalışmak istiyorsan o 400 bin verdiğin okula dahi girmeden önce altyapını oluşturman gerekir. okula girdiğin an aktif faaliyetlerde bulunman, söyleşi ve etkinliklere katılman bi network oluşturmaya çalışman gerekir. gerekirse milletin bokunu pisliğini 5 kuruş almadan temizleyip, orada gerçekten bulunmak istediğini onlara ispat ettirmen gerekir. aa ben okulu güç bela bitirdim diplomam da bu, kim alır beni şimdi işe yok mu kimse ' kafasıyla hareket edersen elbette alacağın para asgari ücretin en fazla 100-200 lira fazlası olur. ödediğin 400 bin de mallığın.

özet. taşaklı üniversiteler sana network oluşturman için imkan tanır, güçlerini kullanarak sana bi yol açar. sen o yolu göremez ya da seçmezsen rüzgarın estiği yön neresiyse oraya savrulur gidersin. boşa ağlayıp zırlama o yüzden 400 bin verdim ama ben buraya diye.
  • zengin karı veya koca bulabilir çevre ona göre sonuçta ...
  • ne 400 bin tl mi? ne kadar yahu buranın bir senelik öğretim - eğitim ücreti dediğim başlıktır. tembellik yapmak istediğim için uğraşıp araştırmayacağım.
  • üniversite okuyanlardan asgari ücret almasını bekleyen gerizekalıların toplandığı başlık.

ilkokul mezunu ne kadar kazanacak birader?