şükela:  tümü | bugün
 • bodrum'da dehşeti yaşamış kadındır. her tarafı mosmor olmuş, yeğeniyle birlikte adeta bir köpekbalığı saldırısına karşı koymuş gibi anlatmakta olayı;

  istanbul’da yaşamını sürdüren ve yaz aylarında tatilini geçirmek için ailesiyle birlikte bodrum’a gelen zuhal tursun, denizde yaşadıkları dehşeti kent haber’e anlattı. anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan tursun, şöyle konuştu:

  “olay anında 9 yaşında yeğenim denize girdi, ben de peşinden girdim. o arada suya bakıyordu gözlük ile birlikte suya eğilmiş bakarken bana "balıklar var teyze" dedi. ben eğildim bakarken bir anda yeğenimin şu kısmını bir şeyin kaptığını gördüm. bir kafa ve dişlerini gördüm sadece. burasını kaptı çocuğun, o arada ben onun ağzını itip yeğenimi buradan bu şekilde fırlatmayı denedim ve bu sefer benim elimi kaptı. elimi kurtarmaya çalışırken çok sinirlendi herhalde avı olarak mı görüyordu yeğenimi beyaz tenlileri daha çok şey yapıyorlarmış galiba. yeğenime sadece yüz kaç diyebildim. ondan sonra yüzgeciyle benim başımı aşağı indirip beni boğmaya çalıştı. ağzıyla şah damarımın olduğu yerden ısıracaktı, ben elimle ittim, o esnada da elimi kaptı ve beni sürüklemeye çalıştı. 400 kiloluk bir canavar yani bu. jaws filmindeki gibi aynı. boğuşmaya başladık. hiçbir şekilde kurtulamadım ondan. çığlıklar atıyorum beni kurtaran yok mu diye bağırıyorum. en sonunda hiç gücüm kalmadı. o esnada beyaz bir botla bir adam geldi ve beni bota çekmeye çalıştı. adam beni bota çekerken kaplumbağa kolumu ısırdı. daha sonra bir adam daha gelip kaplumbağanın kafasına vurdu zannedersem kolumu bıraktı. bota binerken arkadan gelip kaba etimi yakaladı. beni aşağı çekmeye çalışıyor, adamlar yukarı çekmeye çalışıyor, kanlar içinde her yer. nasıl yaptılar bilmiyorum beni bota aldılar. allah o kişiden razı olsun, kim olduğunu bilmiyorum. kendisine teşekkür bile edemedim. bizi oradan hastaneye götürdüler ve bize tetanoz ve kuduz aşısı yapıldı. sakinleştirici bir iğne de yaptılar” dedi.

  http://www.kenttv.net/haber.php?id=38993
 • (bkz: denizde dehşet)

  caretta dedik bağrımıza bastık, ama karaktersiz çıktı.

  yaralanan hanfendiye acil şifalar, ne oldu diye soranlara kaplumbağa saldırdı diyecek, ilginç bir diyalog gerçekleşecektir muhtemelen.
 • bir an önce o hayvan için bir şeyler yapılması lazım. binlerce insanı oraya götürüyorlar ve hepsi bunu biliyor. geçen sene 5 kişiye saldırmış, nereye kadar illa ki biri ölene kadar mı? buna ne zaman dur denecek. yeğenim deniz görmek istemiyor, deniz evin önünde, balkona çıkmıyor. çocuk dün geceden beri uykularında çığlık atarak uyanıyor” dedi.

  bunu diyen biri için iyi olmuş bence.

  bi de şunu demiş.

  insan hayatı bana göre carettalardan daha değerli. hiçbir şey benim çocuğumdan değerli değil.

  ne diyelim karetta anlamış demekki zihniyetlerini
 • geçmiş olsun dileklerimizle beraber kaplumbağanın 400 kg olduğu bilgisini nasıl edindiği sorusunu gönderdiğimiz kadın.
 • sen git hayvanın yaşam alanını pisliğinle mahvet, teknelerle botlarla düzenlediğin turlarla hayvanı rahatsız et, sonra saldırıya uğrayınca şaşır. gayet normal bir şey yaşayan kadındır, yine de geçmiş olsun dilerim tabii ki.
 • --- spoiler ---

  "...bodrum’a 8 mil mesafedeki orak adası’nda denize giren..."
  --- spoiler ---

  1 mil 1.6 km.

  8 mil 12 küsür km.

  kıyılarda denize girin efendim. siz sayfiyede denize gireceksiniz diye denize ağ atalım toplayalım ne varsa oldu olacak.

  ----------------------------------------------------------
  edit: yukarıdaki entry'e dokunmadım.

  bakmayalı 800 tane mesaj gelmiş.

  1-) mil deniz mili kara değil diyerekten. yahu kardeşim arasında 200 metre var zaten neyine takıldınız.

  2-) orak adasına 8 mil değilmiş bodrum merkez'e 8 milmiş sanırım. google maps'ten baktığım kadarıyla bodrum kıyısına 3 km civarında bir ada imiş. haberi hazırlayan sanırım yanlış aktarmış.

  3-) bazısı orası ada, adanın kıyısında denize girilmiş denmiş.

  bu sebepler sizin doğal alana dalıp istediğiniz gibi hareket etmenize neden olmamalı. o denize giriyorsan oranın bir formu olduğunu unutmamak gerek. orada yaşayan hayvan şey mi demeli "burada yüzenler var ben dönüyüm buradan" mi demeli.

  kendinize dikkat etmeniz gerek. yüzme işi böyledir. yok caretta caretta gelmesin yok yengeçler sıraya geçsin falan demek biraz abes.
 • büyük ihtimalle caretta ile bir selfie yapayım bunu da instagram'dan eşe dosta göstereyim diye fotoğraf çekme derdindeyken caretta'ya nasıl zarar verdiyse artık caretta'da kendisini savunmuştur.

  400 kg olduğunu teyit edebilen kadın için ben de olayın böyle gelişmiş olabileceğini teyit edebilirim sanırım.
 • ne yazık ki, olay carettaların psikolojisini bozduğumuz için olmuştur.

  bu hayvanları kendi yiyecekleriniz ile sakın beslemeyin(!). onlara pek fazla yakın olmamamız lazım. büyük ihtimal o caretta insanlar tarafından bir süre beslenmiştir. yaşam alanlarının tehlikede olması, stres falan bu hayvanlar üzerinde çok etkili. ayrıca çeneleri, kemiklerinizi tuzla buz edebilecek kadar kuvvetlidir bu hayvanların.
 • "insan hayatı bana göre carettalardan daha değerli. hiçbir şey benim çocuğumdan değerli değil..."

  sahip çıkın o zaman şu embesil piçlerinize. velet parkta köpeğe sataşır, köpek ısırınca "vahşet". kediyi tekmeler, kedi tırmayalınca "rezalet". kaplumbağa ulan bu (öyle 400 kilo falan da olmaz), sokakta karşılaşabileceğiniz bir şey değil, bir zahmet onu da kendi doğal ortamında rahatsız etmeyin.

  böyle mal ebeveynler yüzünden çocuklardan tiksinmeye başladım resmen.

  konu ile ilgili en güzel yorumu benden daha sabırlı biri daha önce benzer bir başlığa yazmış zaten.

  --- spoiler ---

  ne yapılmalı lady'm? keselim mi hepsini ateşte kızartırız. sen sırf paran var diye git hayvanın alanını gasp et. sonra yok efendim o beni ısırdı. hanımefendinin yatı daha önemli ekosistemden. çünkü o zengin. o istediğini yapar. hayvan mı? parası neyse alırız canım kaç para bi kaplumbağa.

  --- spoiler ---

  (bkz: caretta caretta'ların insanlara saldırması/#62364519)
 • fetöcü carettanın dış mihrak güdümünde halka saldırmasıdır.