şükela:  tümü | bugün
  • başbakan yardımcısı hakan çavuşoğlu tarafından buyurulmuş.

lafa bak çay demle

sonra da soruyorlar; "neden gitmek istiyorsunuz bu ülkeden?" diye. kanada mıydı lan o ilticayı kolaylaştıran ülke? nerdeydi bunların başkonsolosluğu?
  • doğru bir söylemdir.
    ama türkiye'de 42 asgari ücrete 1.2l 85hp vestel buzdolabından halice şu alınabilirken.
    almanyada 42 asgari ücrete 6.2l 707hp bu ve bunun gibi bir çok canavarı alabilirsiniz.

edit:linkler güncellendi
  • bos laf... "sonra da aldigi arabayi litresi 5 bucuk liradan benzinle yurutuyor" diye devam edeymis bari...
  • yazıp yazıp siliyorum. ne yazsam gg, ne yazsam gg oğlu gg. yav asgari ücretli ayağına giyecek don bulamıyor, haciz davalarından kafayı yemiş. banka protestolarından beynini ufalamış. sen ne diyorsun bakan bey? kim alıyor sıfır arabayı? hangi asgari ücretlinin altında bırak sıfır arabayı, triportör gibi bir şey görebildin? niye bizimle bu kadar ağır taşak geçiyorsunuz, ne istiyorsunuz bizden aga!!?

tanım: çok fazla zeka kokan bakan cümlesi!
  • objektif olarak ve tek başına ele alındığında doğru bir beyanat
  • sormazlar mı senin 42 asgari ücretle aldığın en alt segment boş ve performanssız arabayı elin gavuru kaç asgari ücretle alabiliyor. ya da onların 42 asgari ücretle alabildiği arabaları senin kaç yüz aylıkla alabildiğini. hadi kazara aldın bi araba sormazlar mı depoyu doldurabilmek için asgari ücretinin ne kadarını kullanman gerektiğini. sormazlar tabi, sorsalar bu durumda olmazdık.
  • ulan adamın maaşı sıfır arabanın bandrolüne mi yetsin trafik sigortasına mı yetsin yoksa bakım parasına mı yetsin. yakıtı hiç karıştırmıyorum çünkü ona parası kalmadı.
  • hiç böyle düşünmemiştim ufkumu açtın başkan. 2 milletvekili maaşıyla sizin aynı sıfır arabayı aldığınızı düşünürsek hiç fena değil. hele bir maaşınızla kaç tane şahin araba alırsınız işçi onu kaç maaşla. açıklama yapmak zorunda mısınız?
  • ya sayı saymayı bilmiyor ya da dayak yememiş.
  • (bkz: 42 kişi bir otomobile girmek)
    edit: fav’ı 42 de bıraksaydınız çok hoş olurdu *