şükela:  tümü | bugün
 • sakarya’dan urfa’ya geçici görevle gönderilen uzman çavuşlar mehmet dursun ve volkan şevik'e, tabur komutanının sözleşmelerini iptal etme tehdidi üzerine 42 derece sıcaklıkta tam teçhizatlı 5 kilometre koşu yaptırılmış. koşu sonrası fenalaşan askerlerden mehmet dursun yaşamını yitirmiş, diğeri yoğun bakımda.

  korkunç bir olay. ve tabi ki yine bordo klavyelilerin ilgisini çekmemiş. link

  edit: haberin kaynağına takılıp mesaj kutumu küfürle dolduran çomarları ahaber’e, akit’e yönlendiriyorum. twitterda mhp, iyi parti milletvekilleri, belediye başkanları paylaşım yapmış isteyen bakabilir. askerin cenazesi de ailesine verilmiş.

  edit2: milli savunma bakanlığı da olayı doğrulamış. tabi sorumluluk kabul edilmemiş.
 • cok yazik gercekten. gariban cocuklarinin gordugu zulumlere bak.
  adaletin a’sinin olmadigi ulkemizde baska bir rezillik.
 • askeriyede her zaman böyle münferit vakalar olmuştur. askeri eğitim çok daha profesyonellik isteyen bir iş. türkiye'de askere verilen değer pkk militanlarına verilen değerden daha azdır. acı ama gerçek. bu düzen değişmediği müddetçe bu tür acı kayıplar her zaman olacaktır. allah rahmet eylesin. bu ölüme sebep olan kişinin gün yüzü görmemesi gerekir ama burası türkiye muhtemelen üzeri kapatılacaktır...

  edit : bir cümle hatası yüzünden hakaret eden gerizekalılar için ilgili kısım düzeltilmiştir.
 • nasıl bir su kaybı yaşattınız bu adamlara ya..
  bu iş değil, ayın 15'inde maaş vermek falan değil..
  işkence bunun adı.. yazık oluyor, çok yazık.

  yapan adamın aynı şekilde ölmesini dilediğim durum.
 • kesinlikle gundeme getirilmesi gereken konu.
  bunun adi disiplin falan filan degil, iskence. sorumlularinin hesap vermesini ve ceza almasini diliyorum.
 • hadi nerede o askerlik bu erkek işi ılık götlüler yapamaz diyen orospu çocukları ? askerlik sisteminin ne kadar boktan, ne kadar yanlış uygulanan bir sistem olduğunu gözler önüne seren haberdir.

  allah yakınlarına sabır versin söyleyecek çok fazla söz yok.

  edit: şu durumda bile askerlik sistemini ve şu olayı savunan orospu çocuklarını görünce daha da bir kanım donuyor. işte bunları savunanlar kendileri aynı durumda olsa sesi çıkmayacak sevgisiz yaşamış it oğlu itlerdir. askeri eğitim demek eziyet demek değildir ilk önce bu ayrımı yapmasını öğrenin. askersin diye hayvani koşullarda eğitim göreceksin anlamına gelmiyor bu. böyle ölümlerin olmasını bile kabullenen insan artıkları siz zaten insanlık kavramından çok uzak olduğunuz için bu ayrımı yapmanızı beklemek aptallık olur.

  böyle bir ölümün, türk askerinin başına gelmesi tamamıyla aşağılık bir durumdur ve kabul edilemez. düşünsene senin profesyonel askerin eğitimde bu şekilde bir ölüme maruz kalıyor. bunu kabul edip normalmiş gibi savunanlar da orospu çocuğundan öte değildir bir it olarak hayvani şartlarda yaşamaya çalışan amiplerdir.
 • ego uğruna iki gence zulmetmek, zulmettiklerinden birinin ölümüne sebep olmak... bazen böyle insanların iç dünyalarını merak ediyorum, geceleri nasıl uyuyabiliyorlar?

  hiç yere yaşanmış bir dram daha.
 • ben de çok ilgi görmeyeceğini maalesef düşünenlerdenim. askeriyenin içerisinde rütbeli olarak bir süre bulunmuş biri olarak bile söyleyebilirim ki, bu olay gerçekten de tam olarak böyle olmuştur. münferit olması, tsk'nın sorumluluğunun olmadığını düşündürtemez. gereken ceza ast üstte doğru ciddiyetle ilerlemelidir. ve bunların yaşanmaması için gerekli emirler, yazılar sıklıkla tekrarlanmalıdır.
 • dün ekşideki yazarların %99'unun savunduğu hareket.. vatan millet sakarya safsataları ile bu tur bir işkenceye uğramak istemeyenlere ılık götlü diyordu ilgili orospu çoukları... hepiniz potansiyel katillersiniz.
  dün de aynısını yazmıştım
  #amasyadaaskerigüneştebekletme
  başlığa bakarsınız ekşici sıgırları gorursunuz.