şükela:  tümü | bugün
 • aynı zamanda "ciddi kazanımlar elde ettik" diyerek toplu sözleşmede uzlaşmaya varan bir başkana sahip olan yetkili sendikadır. ayrıca "eğitim çalışanlarının güvencesi, kazanımların adresidir." (bkz: yersen)

  şimdi olayı açıklarsak;

  malum sendikanın internet sitesine girdiğimizde de görülebileceği üzere aynen şu ibare geçmektedir.

  "öğretim yılına hazırlık ödeneğini 2018 yılı için %7.62 artışla 1.130 tl'ye, 2019 yılı için %12.38 artışla 1.180 tl'ye çıkardık."

  yetkili sendika aklı sıra yıllık % 5 bile etmeyen ve enflasyonun ciddi miktarda altında kalacağı aşikar olan bu zammı iki yıllık oran üzerinden kamufle ederek sanki 2019 da %12.38 artış yapılmış gibi propaganda yapmaktadır.

  diş geçiremedik o kadar yapabildik istedik vermediler dese en azından omurgalı olurlardı. ancak söz konusu başkan bir de çıkıp "ödenekte ciddi kazanım elde ettik" diye beyanat veriyor. tanıtım yapıyor. üstelik bu ödenek için enflasyon farkı da verilmiyor.

  eee maliye bakanının mtv zammı hesabına da bakılırsa matematikleri harika. efendim işin rezalet boyutu her ne kadar beklenildiği gibi olsa da asıl şaşırtıcı olan bu senikanın üye sayısının her yıl artması diğerlerinin ise her yıl düşmesidir.

  bilindiği gibi öğretmenlik mesleğine ağırlıklı olarak kpss puan üstünlüğüne göre alım yapılmaktadır ve atanan öğretmenlerin temel matematik becerilerine sahip oldukları düşünülmektedir. ilkokul düzeyindeki bu yüzdelik hesaplamayı yapabildiklerine göre hala bu sendikada durmalarının ve daha da ileri giderek "kazanım elde ettik" diye savunmalarının sebebi ne olabilir?

  öğretmenlerinin en çok destek verdiği sendikası bu olan bir toplum için ne söylenebilir?
 • öğretmenlerin kaypak olmasından kaynaklanmaktadır

  not : öğretmenspor
 • bu sendika öğretmenlerin destek verdiği en büyük sendikadan ziyade üzerinde en çok sineğin dolaştığı bir bok yığınıdır ancak.

  edit imla
 • (bkz: sarı sendika)

  hani bilmiyorsanız dedim...
 • rezalet puanım: 10/10
 • en çok öğretmenin desteklediği değil, bir çoğunun üye olmaya zorlandığı sendika rezaletidir.

  çoğu desteklemiyor. nitekim üye.
 • üye olmaları yönünde mahalle baskısı hissedenler olabilir lakin herhangi bir yere torpille falan yerleştirilme gibi bir borcu olmadıktan sonra hür irade ile üye olunmuş ve destekliyor da denebilir. ha kimisi pasif destek verir kimisi aktif destek verir. olayın rezalet boyutu öğretmenlerin üye olduğu bir sendikanın bu kadar ciddiyetsiz olabilmesidir.
 • üye sayısının büyük çoğunluğunu "yağmur nereye yağarsa oraya şemsiye açacaksın" diyen omurgasızlar oluşturmaktadır. hepsi çıkarları için bir araya gelmiştir. inancı, ideolojisi, duruşu olmayan insanlar bunlar. bugün bunların vaat ettiği müdür yardımcılığı, müdürlük, şube müdürlüğü, ne işe yaradığı bilinmeyen özel birim koltukları vb. için üyeler sendikayı, sendikalar da üyeleri kandırıyor. danışıklı dövüş o yüzden rezalet olarak görmüyorum.