şükela:  tümü | bugün
  • eski 227. ankara'da subayevleri-aşağı ayrancı güzergahında çalışan ego ve öho hattı. 65 yaşındakilerin 85 yaşındakilere yer verdiği ilginç oluşum.
  • aşağı ayrancı'ya yeni taşınmama rağmen; defalarca peşinden koşmama müteakkip beni bekleyen, iş ve okul çıkışı kalabalığıyla ve muvanin abinin de tetris misali yolcu yerleştirme yeteneği ile yaşlı amcalara "insan mıyız?" sorusunu sordurup bu yaşta varlık felsefesini irdeleten, son durağının ahiret olduğuna inandığım samimi mi samimi otobüs hattı.
  • ankara'da ayrancı - subayevleri arası gidip gelen çok oturgaçlı götürgeç hattı.

    sen bir genç olarak o otobüste bulunup, yer işgal edip ayakta durmaktan bile utanırsın çünkü ayaktakiler de yaşlı ve herkes birbirine yer vermek için yarışır vaziyette. "belki otobüse binemeyen bir yaşlı vardır" diye düşünürsün, "ayakta da olsa yerimi de ona vereyim" dersin.

    özellikle saat 10.00 ila 16.00 arası adeta bir mobil huzurevi.

    yaşlılara yer vermek, onlarla muhabbet etmek, saygı hürmet göstermek ve karşılığında hayır duası ile birlikte bonus sevap kazanmak için bulunmaz fırsat. eğer çok şanslı iseniz, bir tanesinin illa ki bekar torunu vardır. kendinizi sevdirip kaleyi içten fethedebilirsiniz. tinder'la minder'la boşa vakit harcamayın.*