şükela:  tümü | bugün soru sor
  • haberde hangi marka olduğu yazmadigi için hepsinde rastlandiği düşünülen olay.

--- spoiler ---

milliyet'ten mert inan'ın "yüzlerce kat fazla çıktı… duş bile alınmaz! resmen zehir" başlıklı haberine göre, su örnekleri içerisinde tespit edilen en yüksek ağır metal konsantrasyonları, baryum, kurşun, stronsiyum oldu. sularda en yüksek oran olarak baryumda 366.08, kurşunda 0,80 ve stronsiyumda ise 6,01 ppb oranları ölçüldü. içme suyu yoluyla maruz kalma dozunun baryum için en fazla 0,004, kurşun için 0,029 ve stronisyum için de 0,0012 mikrogram olduğu belirlendi.
    --- spoiler ---
    haber

edit : ya aq mal mısınız? haberi açın bi okuyun,en başta da yazdım marka yazılmamış. ne yapayım gidip hangi marka olduğunu mu öğreneyim? sikerim sizi aq salakları.
  • su mu, mig mi, tupolev mi daha ayrıntılı başlık açılsaymış tutabilecek, amacına ulaşabilecek bir konudur.

edit: sen olsan ne yapardın diye sordum içimdeki bene, içeriğinde ağır metal bulunan su markası 43 su yapardım diye cevap verdi. sorumluların en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. en hafif sorumluluğu olan ise üreticidir. ona göz yuman, bile bile toplum sağlığını zehirleyen kişilerdir. bunlar sadece 3-5 tane ortaya çıkarılmış küçük vakalardır. daha neler neler vardır. hepsinin de aldıkları haram olacak.
  • hangi marka suda, ne kadar değer olduğu belirtilmemiş olan analiz rapordur.

zaten yediğimiz içtiğimiz her şey sahte. su da zehirli olsa pek koymaz bize

edit : kelime hatası düzeltme. so sorry
  • markaları ben mi göremiyorum yoksa yazılmamış mı?
  • her seferinde 50 kuruşluk içtiğim için beni ilgilendirmeyen durum.
  • iyi batrachotoxin çıkmamış bare..
  • zamanında arkadaşıma bir tane doktor şöyle demiş...

"çeşme suyu içersen en fazla ishal olursun ama pet şişeden su içersen kanser olma ihtimalin çok yüksek..."

ben arkadaşımın elçisiyim, yorumsuz bırakıyorum...

bazi anlayış kıtlığı çekenler için edit: arkadaşım doktor değil, doktor ona öyle demiş, kapiş??
    (bkz: okuduğunu anlama kılavuzu)

ısrarla anlamayanlara 2. edit: arkadasim kücuk bir ilde yasıyor. ve bazı sehirlerin şebeke suları içilebilir nitelikte. evet. bazıları bunu idrak etmekte zorlansa da durum böyle.
  • hayat kalitemizi göstermektedir. yalnız 'sağlığınız bozuldu' diyen akademik personele soruşturma açılan bir yerde bu bilgiyi paylaşmayınız. zira silivri soğuktur şimdi
  • denetlenmiyor ki efendim. o marka bu marka hepsi aynı.
    yine en iyisi iddia.
  • hep 50 liralık espirisi de yapıldı, gülmeniz bittiyse artık hangi şerefsizler bizi zehirliyormuş, marka ve satıldığı yerleri de bilmemiz gerekiyor.

bu işin şakası yok. ciddi ciddi sağlığımızı tehdit edip ceplerini dolduran orospu evlatları açığa çıkmalıdır.