• genel müdürün kim olduğuna bakılırsa akbank çalışanıdır.
  • ptt lere bi bakın ptt lere..böyle bi yoğunluk olamaz..

her şeyimiz yalan amk..

bence büyük film dönüyor bu ülkede..
  • ben bankacıyım. adam bugün bir bankadan çalıştığım bankaya mobilden eft yapmak için şubeye geliyor. bana telefonunu uzatıp benim onun yerine eft yapmamı ve gelen para ile 500 euro almamı istiyor. bu telefonu alıp işlem yaptıktan sonra bu önlemlerin ne anlamı var diyorum. anlıyorum seni diyor. adama direkt anladığın falan yok dedim hala anlıyorum diyor. anlasan kullandığın akıllı telefondan o işlem nasıl yapılır öğrenme çaban olur. 500 euroyu sonra alsanda olur. insanlar çok bencil. şaka gibi her gün başka olaylar. hele ki bu günlerde ekonominin sıkışmasıyla çıkarılan kredi paketlerinin yanında bankaların yarı yarıya personel çalıştırdığını düşünürsek ben bu süreçte beni ve diğer çalışan arkadaşlarımı düşünmeyen kişilere hakkımı helal etmiyorum.
  • bir bankacı olarak hergün enerjimin yarısını sadece karşımdaki müşterinin ne istediğini öğrenebilmek ve iletişim kurabilmek için harcıyorum. bu insanların nasıl hayatlarını idame ettirdiklerini nasıl yaşamaya devam ettikleri maalesef bazen anlayamıyorum. derdini anlatan, bir kerede seni anlayan karşılıklı konuşabileceğin birisi gelince insan mutlu oluyor.

siz diyorsunuz ki insanlar mobil bankacılık kulllansın, bilmem internetten işlemlerini yapsın.

ya hala elinde hesap cüzdanı işletmek için bekleyen, işletmekle kalmayan hesap vadeliyse bide vade tarihini kalemle yazmamızı isteyen insanlar var. gişeden para çekip, sayıp tekrar aldığı paradan kredi kartı nı yatıran, kredi ödeyen canlılar var. mesai yapar gibi hergün ota boka şubeye gelen teyzeler amcalar var.

bu arada yeni nesil teknolojik falan demeyin. çoğu facebook instagram falan dışında birşey bilmiyor, bi gram kendileri geliştirmiyorlar.

kısaca bizim millet maalesef mal. mal olduğu içinde hala deliler gibi bankalara akın etmeye devam ediyorlar. bir umut müşteri sayısı azalır diye bekliyoruz ama hala aynı yoğunluk devam. olan da onlara kapıda laf anlatmaya çalışan güvenlik görevlisine oluyor.

yakında bu illet gişede çalışan arkadaşlarımıza da bulaşmadan, kesinlikle çok katı tedbirler alınması gerekiyor.
  • haberde sokağa çıkma yasağı gelmediği için değil de "günlerdir evdekal çağrılarına rağmen insanların basit işlemlerinden dolayı bile banka şubelerine gitmesi" yüzünden öldüğü yazıyor. insanlar işinden olup parasızlıktan ölmek ya da corona'dan ölmek arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. "evdekal" ama işe de git.
  • vefat edenlerin kimliğini ekşi sözlükten öğrenmemiz ne acı.derhal şeffaf bilgilendirmeye geçilmeli
  • bankaların müşterileri içeri tek tek alma gibi bir uygulaması var şu aralar. dışarıda dip dibe bekleyen onlarca insana güvenlik görevlileri laf anlatmaya çalışıyor. bu kişilerin maske takmalarına da izin vermiyorlarmış. yazık günah işinden olmamak için bu şartlarda çalışıyor insanlar. maske eldiven gibi koruyucular kullanmalarına izin verilmesi gerekiyor en azından.
  • bankaların kesinlikle şubelerini kapatmaları gerekiyor. 3 saat 5 saatle olmayacak bu iş.
  • gördüğüm kadarıyla bu güvenlik görevlilerine bir maske verip, kapıdan giren herkesle muhattap olması, onları sıraya sokması isteniyor. ve istemese de insanlar ile 1 metre yakından iletişim kurmak zorunda kalıyor. banklar bu çalışma sistemini protokole bağlamalı. kurbanlık koyun gibi bu adamları öne sürmemeli.
  • 1 hastanın kaç hastaya bulaştırabileceği konusunda bir tahmin bile yapılamıyorken hala bankaların açık tutulması saçmalık. bankada çalışanın da hayatı tehlikede, bankaya işlerini halletmek için gelen müşterilerin de hayatı tehlikede!
hesabın var mı? giriş yap