şükela:  tümü | bugün
85 entry daha
 • acil sokağa çıkma yasağı gelmeli. sağlık bakanımız herkes kendi ohalini ilan edip ona göre davranmalı diyor. ben gerçekten gündelik yaşantıyı iyi analiz ettiklerini düşünmüyorum. evet haklılar,ilk önce bizler bilinçli olarak önlem almalıyız. ama yapılmıyor. en basitinden bir markete gidiyorsunuz, kasalarda sosyal mesafe şeridi var ama kimsenin umrunda değil. aynı şekilde banka şubeleri, içeri tek tek ya da sınırlı sayıda insan alınıyor ama dışarıda millet peşi sıra dizilmiş.
  güvenlik görevlisine ,sürekli bizi dışarıda bekletiyorsun diye tepki gösterenler, üzerine yürüyenler oluyor. bütün gün en yakın temas halinde bu şekilde tepkilere maruz kalıyorlar.
  allah rahmet eylesin geride kalanlarına allah sabır versin.
  alınan önlemler maalesef yeterli değil.
 • nisan ayında emeklilerin bayram ikramiyeleri de ödenmeye başlayacak, bunlar da sadece promosyon başvuru kısımları.
  nisan ayında görün asıl şenliği, hava da güzel deyip hepsi bankalara akın edecekler.
 • şöyle bakıyorumda ne güvenlikçisi, ne temizlikçisi, ne çöp toplayanlar ve ne de kasiyerlerde maske eldiven falan yok. şansa yaşıyor millet...
 • sakin olup evinde kalamadığı için vefat etmiş emekçi.
 • iddialara göre ölen kişi diyabet imiş.

  tv'lerde o kadar konuşan bilim insanı boşa konuşmuyor demek ki. kronik rahatsızlığı olanlar ciddi tehlike altında, yaş gözetmeksizin...

  bildiğim kadarıyla;

  - diyabet
  - akciğer rahatsızlıkları( bronşit, astım, zatürre...)
  -kalp damar rahatsızlıkları
  - kanser
  - bağışıklık sistemi zayıf olanlar

  bu kişiler virüsü kaptığı zaman, ölümcül olabiliyor. bu kişilerin acilen tespit edilip her nerede çalışıyorlarsa ücretli izne tabi tutulmaları gerekir.
  gerekirse devlet belli bir oranda bu kişilerin maaşlarını ödemelidir.
  70 yaşında, herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan bir insan bu virüsü yenebilirken, 20 yaşında kronik rahatsızlığı olan bir genç bu virüs yüzünden ölebiliyor...

  asıl tehlike kronik rahatsızlığı olan kişilerde...
 • genç yaşımda bir diyabet olarak söyleyebilirim ki ilaçlarımı kullandığım süreçte normal bir insandan farklı seyreden bir durumum yok. kronik hastalık eğer organ zararı varsa virüsle zor bi duruma geliyor. kronik filan deyip içinizi rahatlatmayın şartlar çok farklı değil.

  yaşlılarda kronik hastalıklar maalesef beraberinde çoğu zaman organ sıkıntıları da getiriyor kontrolü zor olduğu için. ama bahsedilen kişinin yaşı genç. hikayesini bilemem tabi ama durum bu haliyle herkes için ciddi
 • bugün özel bir mesajlaşmada haberini aldığım, başlığını açmayı düşündüğüm ancak sonrasında ertelediğim vefat haberi.

  olayın tam detaylarını bilmeden buraya yazmak sorumsuzca gelmişti.
  demek artık detaylar öğrenilmiş ve herkesçe duyulmuş.

  başsağlığı dilerim ailesine.
 • hep yaşlıların öldüğüne dikkat çekiyor sayın bakan. ama muhtemelen aşağıdaki videolarda da görüleceği üzere virüs mutasyona uğradı, hiçbir hastalığı olmayan gençleri de vuruyor. çok dikkatli olalım derim çünkü çocuk,genç, yaşlı dinlemiyor. u virüs.

  boğulma hissi uyandıran videolar ektedir:

  https://www.facebook.com/…sts/2822859391133058/?d=n
 • kronik şeker hastası ve ekstra önlem almalıymış ölen arkadaş diyor bazısı.
  bankada
  güvenlik görevlisi
  ekstra önlem alacak.
  şaka gibisiniz yeminle...
 • 33 yaşında bir hemşire de vefat etti. gençler de ölebiliyor. oran olarak bakılınca, yaşlılar daha çok etkileniyor. allah rahmet eylesin hepsine.
8 entry daha