şükela:  tümü | bugün
  • telekom müşteri hizmetleri numarası. bu numarayı arayarak telefonunuzun ekstra özelliklerini (clip,clir vs.) kullanıma açtırabilirsiniz. her türlü sorununuzu onlarla paylaşabilirsiniz.
  • yaşlı ve özürlülere ayaklarına kadar hizmet götürmeyi ilke edinen telekom müşteri hizmetleri numarası. böylece başmüdürlüklere gidemeyecek durumda olan insanların mukavelelerine kadar evlerine servis yapılması ve burada imzalatılması ya da fatura tahsilatı vb. olaylar mümkün oluyor.
  • türk telekomun call centerı
  • şaşırtıcı bir biçimde geceleri de hizmet veren telefon.
  • kimsenin yanıtlamadığı devlet kurumuna tam olarak yakışan muhteşem bir call center...
  • sorduğunuz sorulara, hangi semtten arıyorsunuz? şu numarayı arasanız daha çok yardımcı olurlar diyen göstermelik müşteri hizmetleri telefonu
  • cerez kasesindeki bademleri ayiklayan insan zihniyetindeki turk telekomun alinabilecek en sahane call center numarasini da kendisine ayirdiginin bir ornegidir bu numara.
  • telefon gorusmesi yapilamayan ancak adsl baglantisi calisan, arizanin giderilmesinden sonra tekrar arizalanan ama bu sefer de telefon gorusmesi yapilabilen ama adsl baglantisi kopan telefon hattimla ilgili olarak aradigimda* bana tam 5 farkli numara veren ve 5'i de surekli mesgul oldugu icin geri aradigimda dogru yere direk baglayan musteri hizmetleridir. (bkz: uzun cumle kurmak) ulan madem gerekli yere baglayabiliyorsun, neden en bastan baglamiyorsun da bana farkli farkli numaralar verip delirtiyorsun!
  • gecenin bir yarısında aramama rağmen gayet nazik bir şekilde yardımcı olmuş servistir. vallahi de billahi de gözlerim yaşardı.
  • görüşme aynen aktarılmıştır ; (10 dakika önce)

g : görevli bayan, b : ben

g - alyo
    b - merhabalar. adsl ile ilgili bir problemim var.
    g - (susar)
    b - anlatıyım mı ?
    g - evet
    b - benim adsl hızım 256. biraz yavaş çalışıyor test sayfasına girdim orada 184 diyor.
    g - mümkün değil çünkü 184 diye bir hız yok.
    b - (!) test sayfasını biliyor musunuz ?
    g - evet.
    b - o net olarak hesapladığı için öyle gösteriyor.
    g - sizin asıl hızınız kaç ?
    b - 256.
    g - olmaz. arıza vardır onda. siz 4440375 arayın düzeltsinler.
    b - teşekkürler.

{ arkasından hemen 4440375 çeviririm ama aramaktan vazgeçip biran önce bu diyaloğu sözlüğe yazmak isterim. sözlüğü açamayınca da numarayı aramaya karar veririm ama numarayı unutmuşumdur. tekrar ararım.}

g - alo
    b - merhabalar. adsl ile ilgili bir problemim var az önce bir bayanla görüşmüştüm bir numara vermişti ama kaybettim. numarayı tekrar verebilir misiniz aceba ?
    g - evet. 4440375. bir de 5551230.
    b - bu da adsl için mi ?
    g - evet not edin bunları. (ya ilerde çok ihtiyacın olacak diyor, ya da tekrar unuturum diye.) 5551238, 1651, 1655.
    b - teşekkürler.