şükela:  tümü | bugün
  • ttnet'in ismini kullanarak amaçlarını anlayamadığımız işlere girişmeye çalışan bir numara. bugün hala ısrarla kapımıza sözleşme gönderip bize imzalatmaya çalışıyorlar. ttnet yetkililerin de bize belirttiği gibi, ttnet in tek bir numarası var (bkz: 4440375) eğer böyle bir numaradan aranıyorsanız ve size birtakım kampanyalardan bahsediliyorsa ciddiye almayın, hele onay vermeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin...
  • bugün bir forumda* bununla ilgili şikayet konusu vardı. adamlar fake üyelik açıp (0 mesaj hepsi) "biz aldık memnun aldık, burası ttnetin kobi satış kanalı" tarzında şeyler yazmışlar. inanmayın.
  • dikkatli bakmayınca 4440375 zannettim, tarifemi yenilemek istediler uzatmak istemedim ok dedim. sonra benden cargo elemanları gönderip kimlik fotokopimi almak istediklerini söylediler vazgeçtim.
  • tehlikeli bir numara, ben telefondan blok koydum halen düzenli olarak aradıklarını görüyorum.

ciddi maddi kayba uğrayan insanların şikayetleri forumları doldurmuş durumda!
  • 3 ayrı sefer turktelekom'a şikayet ettim kendilerini. ama nasıl bir yasal boşluk kullanıyorlarsa yıllardır devam ediyorlar bu işe adamlar.

whatsapp üzerinden kimlik fotoğrafı falan istiyorlar. garip bir abonelik anlayışları var. turktelekom kesinlikle bir bağı olduğunu kabul etmiyor ama ne hikmetse bir yaptırımda da bulunmuyor. bu adamlar da ttnet'den arıyoruz diyerek ava çıkıyorlar.
  • günlerdir beni de arayan, ama truecaller'da "sahte telekom" diye not düşülmüş numara.

bugün açtım, normal konuştum. mobil hat kampanya teklif ettiler şu kadar dakika vs diye. "yarın bu saatlerde tekrar arayın, kullanımlarımı sorgulamam gerek" diyip ertelettim.

sonra turktelekom'u 4441444 numarasından aradım. bizde 4449375 diye bi numara yok dediler. tamam sağolun dedim.

yarın tekrar arayacaklar.

şimdi ben bu adamları trollemek istesem ne yapabilirim onu düşünüyorum. öneriniz varsa 24 saat içinde mesaj atın.
  • bugün ilk kez arandım bu lavuklar tarafından. samsung smart özelliği muhtemel dolandırıcı yazdığından konuşmaya şüpheli başladım.
    tatifemi, kaç para fatura ödediğimi, adımı, soyadımı vs. hepsini biliyorlardı. başka bir teklifte bulundular telekom hattı alayım diye, üstelik yarı parasına.
    sizin hattınız benim gittiğim yerlerde çekmiyor, arkadaşlarım var kullanan alo alo diye diye tepelerde geziyorlar dedim. telekom'un turkcell'le anlaşma yaptığını, çekmeyen yerlerde turkcell baz istasyonlarını kullandığını söyledi.
    iyi geçelim madem ama benim taahhütüm falan vardır bilmiyorum deyince, bakalım dediler. sonra nasıl yaptılarsa bana turkcell'den bir mesaj geldi şifre içeren, o gelen mesajı kendilerine söylememi istediler.
    telefonuma gelen mesajı size okuyacak kadar dangalak değilim dedim. peki deyip kapattılar.
    bunlara o şifreyi söylesem eminim bir şekilde beni öttürürlerdi.
    ekleme: turkcell'de çalışan biri bilgilerimizi bu dolandırıcılara satıyor diye düşünüyorum.
  • bir haftadır beni de arayan numara. iyi de bunca yıl bu numara nasıl hala kullanılarak dolandırıcılık yapıyor ve turk telekom neden önlem almıyor.internette bu numara şikayetleriyle dolu.bu kişiler bizim tüm bilgilerimizi nereden buluyor?
  • az önce aradılar beni de. sözlük sağolsun dolandırıcı olduklarını öğrendim. ben yorumları okurken kapattılar zaten.

(bkz: teşekkürler sözlük)