şükela:  tümü | bugün
  • teşekkür editi: bugün ailenin eline 7 adet kargo ulaşmış. yardım eden herkese çok teşekkür ederim. ilgili video
    muhtemelen henüz ulaşmayan kargolar da var.

edit 8: kimsenin aklında şüphe kalmasın ilgili video

(bkz: ömer asaf'a yardım kampanyası)

edit 7:savcılığa şikayet ettim, mahkemeye verdim, cimere şikayet ettim diyen arkadaşlar iyi misiniz siz? oldu olacak gelip kelepçe vurun. müebbet alayım rahat edin olur mu? bir kişi desin ki hesap numarası verip şahsına para aldı gidip kendimi ihbar edeceğim. özelden onlarca kişi sordu herkese para kabul etmiyorum aile ile konusursanız daha sağlıklı olur dedim. yani aile ile konuşursun içinden gelir bez gönderirsin, mama gönderirsin yahut para ben bundan sonrasına karışamam. ya da içine sinmez vazgeçersin, yollamazsın. ne kadar kötüsünüz ne kara kalpleriniz eğer bir kuruş kendi adıma fayda sağladıysam yarını görmeyeyim. para toplamadım sadece mama ve bez o da aileye ikamet adresim belli verdiğim adres belli. kötüsünüz hem de çok ve acı olan da şu ki o kalple bir ömür yaşamak zorundasınız.

edit6: bebeklerin birinde kanında sorun çıkmış samsun'a sevk etmişler fakat gidilemiyor. iban isteyen arkadaşlar verdiğim numaradan ulaşırsanız çok makbule geçer.

edit 5: para toplama işine giremiyorum özelden iban isteyen çok oluyor. malumunuz yasak bunun için verdiğim bilgilerden aileye ulaşabilirsiniz.

edit 4: mama ve bez için yardım etmek isteyen var fakat gıda yardımı yok denecek kadar az bir kısmımız da gıda yardımı yapabilir mi? ailenin bilgilerini veriyorum ama onlar söyleyemez bunu tabii çekinirler. bir hayır yapmışken tam olsun.

edit 3: çok sayıda yardım etmek isteyen var. aile ile görüşerek yardım yaparsanız en azından ihtiyaçtan fazla yığılma olmaz. mama ve bez numaralarının bir büyüğü gönderilebilir en azından biraz daha büyüdükten sonra işlerine yarar.

edit 2: arkadaşlar her birinize ayrı ayrı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. o kadar güzelsiniz ki... insanlara olan inancım bugün o kadar kuvvetlendi ki...

merhaba arkadaşlar biraz vaktinizi alacağım. ordu'da yaşayan bir aile var bir bebek sahibi olmayı beklerken üçüz bebekleri oluyor şu an 45 günlükler annenin sütü üç bebeğe yetmiyor. mama yetiştiremedikleri için pirinç unu vermiş aile bebekler henüz küçük bağırsakları tolere edememiş mama almaları gerekiyor fakat baba inşaat işçisi yetişemiyor ailenin evinde doğru düzgün eşya yok mama, bez, kıyafet ihtiyaçları var. devlete başvurmuşlar fakat 2 ayda bir 450 tl yardım yapıyorlarmış maalesef yeterli olmuyor. lütfen ekşi'nin o güzel ruhunu gösterin de bebekler aç kalmasın hepinize şimdiden teşekkür ederim.

1
    2
    3

ailenin telefon ve açık adres dahil bilgileri mesaj yoluyla isteyene verebilirim. lütfen el atın bir yerlerde 3 bebeğin aç kalmamasına vesile olabiliriz.
    edit : eklemeyi unutmuşum ailenin gıda ihtiyacı da var. iyilik eden iyilik bulsun.
  • 8 aylık ikiz bebeklerimiz var, ben ve eşim çalışmamıza rağmen ekonomik olarak zorlandığımız zamanlar oluyor ve her mama aldığımızda çalışmayan ya da asgari ücretli ne yapıyor diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. yetişkin bireylerin değil ama bebeklerin ihtiyaçlarının karşılanamaması çok dokunuyor insana, elimden fazlası gelsin isterdim ama şu an yapabileceklerim bizimkilerin küçülen kıyafetlerini ve bir kaç kutu mama göndermek, ama biliyorum ki ekşi sözlükte bu bebelerin karınlarını doyurmak isteyecek onlarca insan var:)
  • up up up. bence güzel bir hayır.
  • durum kalıcı olarak ilgili kaymakamlık veya valilik hatta belediye ile cozülebilir mi acaba?

up..
  • up up
  • ya çok afedersiniz başlığı böyle bir şeyle kirletmek istemezdim ama başlarım böyle devlete ben! 2 ayda bir 450 lira nedir ulan günümüzde?? 2 suriyeli aileye para verme bu aileye ver be! zor mu bu kadar? kendi vatandaşını elalemden yardım isteyecek hale getiren devlet, devlet değildir! entrynin bu kısmını okuyunca kan beynime sıçradı resmen. hem de up olsun.

ben maalesef bir şey yapamam. biz çocuğumuza mamasını bezini dedesinin kartıyla alabiliyoruz anca. ama umarım gücü olan yazar ve çaylaklarımız yardımcı olabilir.
  • yardım edemediğim için utanarak ama yine de uplayarak asgari destek vermeye çalışacağım yardım çağrısı. inşallah aç kalmaz minnoşlar.
  • desteklenmesi gereken acil ihtiyaçtir.
  • up up up