• 45 plakalı araç görüldüğü zaman kesinlikle uzak durulması gerekir. ömrümün en doğru tespitinin bu olduğu kanısındayım.
  • abartmıyorum gördüklerim arasında %90 oranında trafik kuralları ile alakaları yok.

ehliyet kursu olmadan mı veriliyor orada merak ediyorum.
  • kitapta yazıyor kardeşim, 09 ve 48 plakadan uzak durun ama 45 plakadan kaçın, kaçın…
  • sinyalin varlığından haberi yoktur. alakasız yerlerde yol veriyp yol vermesi gereken yerde vermiyorlar o ayrı.

eski işim manisa'daydı ve iş gereği sürekli araçla geziyorduk, başlığı görünce hâlâ akıl sağlığımın yerinde olduğuna şükrettim.
  • olm bunlardan birisi benim, çoğunlukla izmir semalarında takılmaktayım. hiç lafı çevirmeyeceğim plakanın verdiği karakteristik özelliklerin bir kısmını barındırıyorum, evet. işin kötü kısmı ise o kutsal rakam bundan sonra hangi plakaya geçerseniz geçin hep sizinle olacak. şuradan biliyorum;

askere gittim, bir zaman sonra bölük komutanının yaverliğine nail oldum. araba verdiler "bana", dediler ;
    - işte sabah akşam alırsın, bir yerlere giderse götürürsün.
    - benzin ?
    - bittikçe alay'ın içerisinde benzinlik var, oradan doldurursun.

yıllarca hayali kurduğum o kutsal gün gelmişti. o 74 jaa .. "mavi plakalı" araçla, 45 plakanın kudretinin bile yaptıramadığı bazı şeyleri denemiştim. beni şikayet edense ta bartın'a gelmiş olan, 45 plakalı jettaya binen bir astsubaydı. orada bile buldu beni aq çocuğu.

neysem, salın abi bırakın geçsin o sizi. zaten 2-3 dakikaya başka "45" dadanır ona.
  • bunlardan biri de benim.
    ama diğer hepsinden nefret ediyorum..
    tarlada traktör kullanıyor sanki pezevenkler.
    sinyal minyal zaten yok, ters yön düz yön diye bir konu gelişmemiş, yan yollardan ana yollara destursuz çıkmalar ... vs vs..
    her gün manisada macera yaşıyorum !! bıktım !!
    bir de pek konu edilmemiş ama 10 plakalı öküzler var.. onlar bir tık daha kötü !
  • 16 plakalı araç sürücüsü bunu beğendi.
  • 35 plaka olarak kendilerinden haz etmem. maganda bunlar.
  • izmir’de bok gibi kullanılan bir araba görürseniz plakaya bakın büyük ihtimalle 45 plakadır.
  • manisalı bir barzodur; özellikle bornova dolaylarında sık rastlanır..
hesabın var mı? giriş yap