şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçtiğimiz şubat ayında güven erkin erkal yönetiminde yayın hayatına başlayan müzik dergisidir. plak denilince (45 likler #59248371) "geçmiş"ten bağımsız olmasını beklemediğimiz derginin nostalji kıvamı gayet yerinde. ağdalı ve ağlak geçmiş güzellemeleri yerine daha çok saygı ve anma şeklinde yazılar mevcut. geçmişe odaklı yazılar arasında gelmiş geçmiş namlı müzik "baba"larına dair kıymetli ayrıntılar bulabiliyorsunuz. üstelik başka bi yerde karşılaşamayacağınız güzellikte eski fotoğraflar da var. eskinin hey dergisi ebatında. kapak fotoğrafları yine geçmişe saygı odaklı. moğollar, zeki müren, belgin doruk..yazarlar arasında pelin batu, hakan eren, michael kuyucu, nilüfer açıkalın, ilhan irem gibi isimler var. ayrıca bi fotoroman ve orta sayfasında posteri bulunuyor. daha n'olsun dedirten dergi arabeski eksik arabesk fanzin #75163866 tadında.
  45 liklerden oluşan 4 tane de albüm yapmışlar.
  sevdim ben.
 • ağustos sayısı çıkmayıp, instagram hesapları üzerinden akıbetini sorduğumuzda mesajları okuyup cevap vermeyen dergi, sanırım dergi mezarlığına bir defin daha yapıldı...
 • yayın hayatına veda etmiş dergi. üzücü olmuştur, güzel içerikler sunuyorlardı. benim gibi '70li yıllar hastası adamlar için vaha gibiydiler.

  şöyle bir açıklama yapmışlar:

  "çeyrek asrı geride bırakan 45’lik bar, bu yıl geçmişin peşindeki okuyuculara bir dergi sunmak üzere yola çıkmıştı. böyle bir dergide bir araya gelebilecek rüya kadro 45’lik dergide buluşmuştu.

  okuyucularına 5 sayılık bir anı bırakan 45’lik dergi yayın hayatına veda ediyor. sizler için geçmişten bulup geleceğe bıraktığımız her konuyu, her belgeyi büyük bir heyecanla hazırladık. yayında olduğumuz 5 sayı boyunca bu heyecan hiç azalmadı, artarak büyüdü.

  45’lik dergi neden yayın hayatına nokta koydu? bu sorunun cevabı, içinde bulunduğumuz yıllar içinde görünüp kaybolan pek çok dergininkiyle aynı. tekrarlamak anlamsız olacak.

  45’lik dergi’nin her sayısında bir başvuru kaynağı bırakmak istedik. eğlenceli ve yararlı olmayı hedeflemiştik. umarız bunu başardık.

  okuyucuya olduğu kadar, yazar ve çizerlerimizin emeklerine de saygı gösterdik. her yazar ve çizerimizin paha biçilemez çabalarına, bağımsız bir dergi olarak olabildiğince borçlu kalmamaya çalıştık.

  bu kısa ve coşku dolu yolcuğu bizlerle paylaştığınız için teşekkürler."