şükela:  tümü | bugün
  • on yuzunde ve arka yuzunde 1'er sarki barindiran, hisir hisir otenleri makbuldur... su an berkant, ozledim seni'yi soyluyor ve yani basimda sanki... bu hissi baska hangi muzik aygiti verebilir bilmiyorum... adeta berkant orkestra arkadaslarini toplamis ve odama konuk olmus... gozunu seveyim eskinin... ne varsa eskide var... arcelik, pioneer, vestel gibi pikaplarda calinan yeni basim 33 luk plaklar da bu tadi vermiyor... ha mp3 acip dinlemissin ha bunlari... eski abi, eski... gidebildigin kadar eskiye gitmelisin... samimiyet, insanlik, erdem, kalite orada... almak isteyen adam bugunden vazgecebilmeli...
  • single dediğimiz olgunun yaratılmasına vesile olan plak türü.
  • a yüzünde müzisyenin çıkış şarkısı olur. b yüzü ise genelde boş kalmaması için doldurulur. müzisyen ya da grup hakan taşıyan gibi "hadi öyle bir şey yapalım kafamıza göre" deyip bazen deneysel takılır, bu deneysellik şarkıcının nasıl bir kafasının olduğunu dinleyicilere gösterir. yerli plaklarda bu kafa daha iyi anlaşılır.

    edit: imla.
  • yeni basımına rastlanmayan plak türüdür. genelde ikinci elini almak zorunda kalırsınız ve kondisyon olarak iyisini bulmak pek zordur. genelde ehven-i şerle yetinmek zorunda kalırsınız. yaşattığı nostalji hissi güzel olsa da bir longplay değildir.
hesabın var mı? giriş yap