şükela:  tümü | bugün
  • 30.03.2019’da katılacağım birlik.
    zeytinburnu’nda imiş
  • 2019 mart 16b celp döneminde bedelli askerliğimi yapacak olduğum birlik. ancak hala istanbul'un neresinde çözebilmiş değilim.
  • 2019 nisan ayında bedelli askerlik görevi için katılacağım birlik. bilgisi olanlar yeşillendirebilir.
  • 2019 haziran ayında vatani görevimi ifa edeceğim birlik. nerdedir? ne yenir ne içilir? yemekleri güzel midir? alkol servisleri var mıdır merak edilendir.
  • kasım 2019'da da bendeniz teşrif edeceğim. benimle aynı anda gidecek arkadaşlar yeşillendirebilir.

35 b whatsapp grubuna buyrun
  • bir fatihli olarak, zeytinburnunda adını hiç duymadığım birlik. herhalde fatih ve zeytinburnunda ki bir kaç yüz bin suriyeli yarın bir gün ayaklanır veya halk bunları 6/7 eylül olaylarında rumlara yaptığı gibi linç etmeye çalışırsa ani müdahale etmek için yeni kurulmuş olabilir. başka türlü şehrin göbeğinde bir komando tugayı kurulmasına anlam veremiyorum.
  • nerede olduğu konusunda hala arayışta olduğum askerlik birliği. mapte bulamadım yerini bilen var mı
  • zeytinburnu'ndan başakşehir’e taşınmıştır. kasım 2018 ile şubat 2020 arasındaki muhtelif celp dönemlerinde bedelli askerlik temel eğitiminin verileceği yerlerden biridir.

adres: kartaltepe/şehit ahmet öztürk kışlası - başak mah. eski edirne asfaltı yolu, (karayel lojistik’in karşısı) başakşehir/istanbul

adresle ilgili önemli not: komutanlık, zeytinburnu’ndan taşınmıştır. buraya sevk olan askerler zeytinburnu’na gidip de komutanlığın yerini arayarak boşuna zaman harcamasın. ilk terhis olan bedelli askerlerden edinilen bilgilere göre, bedelli askerlerin eğitim gördüğü şu anki yer kartaltepe(şehit ahmet öztürk) kışlasıdır. kartaltepe(şehit ahmet öztürk) kışlası, topkule kışlası‘nın 8 km uzağındadır ama topkule kışlası ile aynı ormanlık arazidedir. eylül 2019'a kadar birliğine teslim olan askerler, topkule kışlası'nda gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra otobüsle kartaltepe'ye götürülüyorlardı; ancak eylül 2019'dan sonra askerlerin artık direk kartaltepe kışlası'na gitmeleri gerekiyor.

kartaltepe konumu: https://maps.app.goo.gl/vgrbi

topkule konum: https://goo.gl/maps/zjmurqsq2xf2

komutanlığın telefonu: 0 212 659 70 55

taksiyle ulaşım sağlandığı takdirde istanbul havalimanı’ndan mesafe 32 km olup yaklaşık 110 tl(otoban ücreti hariç), esenler otogarı’ndan 20 km olup yaklaşık 60 tl tutmaktadır. toplu taşıma alternatifleri de mevcuttur. internetten erişilebilir.

37b celbiyle gidecek olanlar whatsapp grubuma dahil olabilirler.

diğer celp dönemlerine ait whatsapp grupları için:

link

edit: whatsapp grubuna son dönemde yurtdışı numaralardan reklam tacizleri oldu. bu yüzden gruptakilerin talebi üzerine 37b celbinin davet linki iptal edildi. katılmak isteyenler mesajla buradan numarasını bana bildirsin.
  • 47. komando tugay komutanlığı istanbul zeytinburnu genel watsapp grubudur

https://chat.whatsapp.com/kvzfzvzjf8r6ykxnqhnvjl