şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz aylarda izlediğimiz in the deep filminin yeni adı sanırım. imdb neden adını değiştirip yeni bir filmmiş gibi lanse etti anlamadım.

vasat bir filmdir.
  • şimdiki vizyondaki filmlere bakarsak izlenecek bir film yani tabi cumali ceber'i tercih edecekseniz siz bilirsiniz. ama yarı korku filmi diyebilirim size. (bkz: denizde dehşet)
  • turizmin dibine vurup gezip tozan, tatilde eğlenen ve köpekbalığı seyrettiren bir turist atraksiyonuna katılan 2 kızkardeşin dalma kafesinin köpekbalıları ile dolu yerde denizin dibinde 47 metreye düşmesi ve oksijenlerinin bitme tehlikesi içinde yaşadıkları gerilim dolu anları konu eden bir film. pek rahatsız edici bir yanı yok, sıradan bir hollywood gerilimi ama öyle ahım şahım bir tarafı da yok. zaman zaman köpekbalıklarının adeta köşede bir yerde sigara içip saate bakarken beklediğni düşündüren sıkıcı bir aksiyon var. yine de deniz dibinden bu iki kezban nasıl kurtulur falan diye insan merak ediyor doğrusu. aile ile seyredilebilir
  • genelde köpek balığı filmleri şöyle başlar ya hani; bir parti vardır teknede bikinili kızlar, öpüşmeler amerikan pastası film serisi havası ve birden köpekbalığı saldırır, bu tarz bayağılaşmış köpekbalığı filmi sevmeyenler, daha gerçekci ve daha farklı tadda geçen bir köpek balığı filmi arayanlar çok zevk alarak izleyeceksiniz. uzun zamandır izleyeceğiniz en gerçekci köpek balığı filmi olacak belki de.
  • yine "denizde dehşet" diye çevirmişler*.

okyanusta dehşet, ormanda dehşet, asansörde dehşet, cehennemin dibinde dehşet.. niye tüm survival filmleri böyle çeviriyorsunuz? sanki hepsini bir tane öğrenci işleri memuru memduh abi çeviriyor gibi.
  • geçen sinemaya gittiğimde bu filmin fragmanını görmüştüm. iki tane hatunun rol aldığı saçma sapan bir film. içimden demiştim ki bu kadınlara rol vermek için muhtemelen bunlarla yatmıştır birisi.

hemen sonra harvey weinstein olayı patladı. filmin yapımcısı kim olsa beğenirsiniz? evet weinstein.