şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hikmet hükümenoğlu'na ait şahane bir roman.

--- spoiler ---

yakın zamana dek entelektüel aşırılığıyla bilinen, yakın zamandan beri ise artık çok satmaya başlamış bir yazar olan hikmet bey, asistanı ve eşiyle çıkmış olduğu bu deniz yolculuğunun tadını çıkartmaktadır. herkes ağzının içine bakarak onu dinlemekte, veciz cümlelerinden ilham almaya çalışmakta, ünlü bir yazarın yakınında bulunmanın büyüsü içinde tüm entelektüel özlemlerini dindirmektedir. ancak bir kişi, her şeyin gerisindeki, mutlu evliliğin, çok beğenilen kitapların ardındaki o zavallı, küçük sırrı bilen bir tek kişi, sıkıntıdan bu deniz yolculuğunda. akşam yemekleri bitmek bilmez, yol uzadıkça uzar. sır ise çatallandıkça çatallanır.
    --- spoiler ---
  • hikmet hükümenoğlu'nu daha önce okumadım. körburun ile başlamak istiyordum, hatta can öz'un hikmet hükümenoğlu keşke yeni kitabını bir an önce yazsa dediğini duyunca yazarı bir an önce okumak istedim. 47 numaralı kamara ile başlayayım dedim. kitabı az önce bitirdim ve şu anki düşüncem körburun'u okumayacağım şeklinde. kitap kötü değil ben beğenmedim.