şükela:  tümü | bugün
  • izmir’de 2x3 şeritli d550 çevre yolunda 102 km/h hız için bugün bana kesilen ağır ceza.

hökümetimizin paraya ihtiyacı var zaar. bir emeklimizin yarı bayram ikramiyesi benden.

bana makasçı diyen metrobüs çocuklarına not: yavaş araç kullanan, kemer takan efendi bir insanım.
  • trafik kurallarına uyalım; uymayanları uyaralım.
  • az verilen cezadır. makasçılar beter olsun, söyleyeceklerim bu kadar.
  • "102 km/h ile ceza yenen çevre yolu mu olur amk" diye sordurtan. 90 hız sınırlı "çevre" yolu, interesting.

edit: baboli adamın makasladığını nereden biliyorsunuz la? ayrıca tamam, çok tecrübeli bir sürücü değilim ama 90 hız sınırlı çevre yolu ilk defa duyuyorum.
  • adı üstünde çevre yolu olduğundan ve çevre yolunda hız limiti 90 km/s olduğundan normal cezadır.

--- kamu spotu ---

sürat felakettir.

--- kamu spotu ---

edit: şehir içi ise hız limiti 70 km/s. yani yolun 50 şeritli olması bir şey değiştirmiyor.
    edit2: şehir içi bölünmüş karayollarında emniyetin belirlediği hız limitleri oluyormuş ortalama 80 km/s.
  • isterse 160 şeritli olsun kurallar geçerlidir. ben trafik polisi olsam hergün 100 lerce park ve hız - emniyet kemeri - telefonla konuşma-ışık cezası keserim. rastgele bir şehirde bir caddede otur bekle sende sinir olursun. cezalar paranı almak için değil emniyet içindir.
  • yoldaki eds ibarelerinin ve hız tabelalarının ne işe yaradığını öğretici bir uygulamadır, 3 şerit gidiş 3 şerit dönüş yolda, şehir içi olarak görünen yerdeki limite uymadıysanız da kesilmesi doğaldır, hatta hız limitinin %10 üstüne bile ceza kesilmemekteyken limiti aştığınız anda kesilmesi doğaldır.
  • (bkz: bnne be slk)
  • makascilara bol bol girmesini umdugum, destekledigim ceza
  • 102 km absürt bir hız değildir. rakam absürttür.
    yıllarca çoğu anadolu kentinin uluslararası yollarında çok komik hızlara 40 km 50 km sınırlar koyup muhteşem rakamlarda soygunlar yapanlardan sonra şaşırtmayan ceza/cezalardır.