• boyu 1.75 altında ise şarap kadehi görünümü verecek erkektir.
    ha , yere sağlam basar o başka.
  • denizde yürüme potansiyeli vardır.
  • (bkz: radye temel)
  • 46 numara giyen beni bile şaşırtan canlıdır, insan demeye dilim varmıyor.
  • sadece ayakkabı bulmak dert değildir aynı zamanda günlük yaşamı oldukça zorlaştırmaktadır 49 numara ayakkabı giymek.

yıl 2010, istanbul'a ilk gelişim. sultanahmet'i gezeceğim. girişte ayakkabıları çıkarıp poşetlere koyma faslına geldik. o sırada orayı gezen uzak doğulu kafileden bir çift yanıbaşımda ayakkabılarını tek poşete sığdırdılar evet yanlış duymadınız 2 çift ayakkabıyı bir poşete sığdırdılar. peki ben ne yaptım 1 poşete 1 teki öbür poşete öbür teki zar zor sığdırıp elimde iki poşet ayakkabıyla gezdim.

yıl 2012, yerel bir etnografya müzesini gezeceğiz içeride galoş giymek şart. giymeye çalıştığım 3. çift galoşu parçalayınca müze çalışanları terlik bulup getirdiler evet tahmin edebilirsiniz terlikler en büyük 45 numara.

yıl 2014 kış, spor salonuna gidilmeye karar verilmiştir. yine bir galoş problemi ile karşı karşıya kalınmıştır. bu sefer durum daha kötü tabii kış olduğu için çizme giymekteyim. herkes ayaklarına galoş giyip soyunma odalarında ayakkabılarını değiştirirken ben salonun girişinde bulunan sandalyede değiştirmek zorundayımdır.

ayakkabı alışverişi zaten çok kısa sürer. benim gibi kundura ayakkabıdan hoşlanmıyorsanız spor ayakkabı bulmak ölümdür. mağazaya girilir 49 numara ayakkabı sorulur şansınıza varsa 1 modelde vardır sadece artık model veya renk gözetmeksizin alınır.

insanlık dramı.
  • tekme atsa adami oldurur.

gerci o ayaga tam oturacak got bulunmaz.
  • gavur olcusu ile 14 numaraya tekabul ediyor.
    boy ile birlikte diger uzuvlar da kendine gore bir buyukluk aliyor. ufak istisnalar disinda zaten herhangi birisi 1.95 i gecti zaman kafadan 47 ve ustune dogru yol almakta.
    2 metrenin ustundeyim ve ayaklarim 14 numara. cin fikirli birisi laf sokmadan assagiya entry dosemeden soyliyim 14 aslinda 49,5 a tekabul ediyor.
    kucukken problem yasadim sebebi her uzun adam gibi ayaklarimin hep buyuk olmasi idi. yani ben ilkokulu bitirdigim zaman boyum 1.65 ve ayaklarim 45 numara idi ki o zaman ortada ciddi bir gabin vardi.
    yine de yukarda havalar nasil ne kadar bayat, zekadan uzak bir espri! ise "aha bunlarda bebek mezari imis" de bir o kadar yaratici! ve insani karsindakine anlamsiz gozlerle bakmayi saglayan laflar.
    insanin fiziki bir ozelligi ile dalga gecmek, zayif birine "abi sen de cekirge kici kadar adamsin" demek ne kadar abuk ve ana sinifi esprisi ise bunlar da o kadar irite edici seyler.

bir dost.
  • her ne kadar 2numara buyuk giyiyor olsam da tamamen ayni zorluklari paylastigim adamdir.zaten 46nin ustune cikanlar bir sosyal klup olusturuyor sanirim.
hesabın var mı? giriş yap