şükela:  tümü | bugün
  • s.t.a.l.k.e.r. shadow of chernobyl'in yayınlanmasından yaklaşık bir yıl önce gsc game world'den ayrılan ekip tarafından kurulmuş oyun geliştirici şirket. metro 2033'ü geliştiriyorlar, bakalım nasıl olacak.
  • metro serisiyle çok iyi işler çıkaran ekip. ama bir multiplayercı olarak kendilerinden şöyle sağlam bir post-apokaliptik multiplayer oyun bekliyorum. yapın bence. bunu yapsa yapsa siz yaparsınız.
  • 8 yılda kazıya kazıya elde ettikleri güveni tek bir hareket ile kaybetmiş olan güzide bir firma. metro exodus'un epic games store'a apar topar geçirilmesinden dolayı çok başları yanacak ve bu beni gerçekten çok üzüyor. aslında bu geçişten dolayı başta insanlar deep silver'ı sorumlu tutuyorlardı ancak gameru isimli forumda scynet nickli 4a games bünyesinde çalışan bir geliştiricinin yapmış olduğu aptalca söylemler 4a games'i büyük riske sokmuş gibi gözüküyor. insanlar bu durumdan pek hoşnut değil. umarım oyunun çıkışından bir ay sonra kapatıldıklarına dair haberler almayız.
  • yıllarca kazıya kazıya elde ettikleri güveni boşa çıkarmayacak firmadır. 1 hafta sonra çıkacak medarı iftarları metro serisinin son oyunu (bkz: metro exodus)'un kötü bir oyun olma olasılığına bağlıdır bu durum. oyunu hangi platformda satışa sunulduğuna değil. metro serisiyle olan tecrübelerimle şahsi fikrim exodus' un seriyi, witcher 3'ün witcher serisini getirdiği nokta gibi, en tepe noktaya getireceği ve yılın en iyi fps oyunu olacağıdır.
  • yeni bir metro oyunu daha çıkaracağı söylenen firma. akp'den çok metro yaptı adamlar..