şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dell, asus gibi firmaların üretimine başladığı, ancak tuhaf şekilde sadece mat ekran seçeneği sundukları nane. ulan zaten 4k yayın yok ortalıkta, 4k film desen bildiğim sadece hobbit var. ben bu aleti oyun ve grafik tasarım için istiyorum ve her ikisinde de canlı, belirgin renklere ihtiyacım var.

  sen tutup da insanları ihtiyaçlarının aksi yönünde alışverişe zorlarsan, pazarlama konusunda gerçek bir epic fail'a imza atmış olursun. hal böyleyken ben senin yaptığın sikimsonik mat ekranlı ölü götü gibi monitörüne 3000 lira bayılır mıyım, tabi ki hayır.

  edit: mat ekranın cidden renklerin canlılığıyla hiçbir ilgisi yokmuş :) ;
  http://www.youtube.com/watch?v=cnopzkhjmzk

  anlayan-anlamayan gelip yazıyor arkadaş..
 • mat ekranın, renklerin canlılığı ile ilgili olduğunu düşünenlerin parayla almaması gereken monitör. ekranın mat olmamasının nedeni, başka yerden gelen ışığı yansıtmamaktır. parlak ekran bugüne kadar yapılmış en aşağılık pazarlama hilesidir.
 • 4 katlı yüksek birimle gelir. 3840 x 2160 piksel görüntü kalitesinde yayın verir. 1080p özelliğine sahip bir televizyonun en az iki katı kadar yüksek görüntü kalitesine sahiptir.
 • 2-3 sene icinde yayginlasacak teknoloji.

  ahanda bi tanesi burda ; samsung 4k monitor
 • hayatımı kolaylaştıran alet. asus 28 inc 4k 60hz monitor kullanan biri olarak işimi inanılmaz derecede kolaylastirmistir. bilgisayarımda 10 ayrı pencere açarak hepsini net bir şekilde ekranda görmek müthiş bir deneyim.
 • şimdiye kadar kullandığım monitör neymiş diye düşündürten. pratikte multi-tasking için ideal ama gidecek yolu var gibi. yine de pencere oraya, pencere buraya, her yere pencere!

  eğer benim gibi hdmi veya dvi ile bağlayıp 60hz alamadıysanız dp ile bağlayıp monitör ayarlarından dp'yi 1.2 yapın.(philips için geçerli bu, baya uğraştım bulana kadar)
 • multitasking için ideal, oyun için facia. besleyecek ekran kartı şu aşamada pek yok, belki 980 ti ve titan serisi. o yüzden monitörü şimdilik kaldırıp full hd'ye dönme kararı aldım. 5 yıl sonra bu entry'e bakıp gülersiniz.
 • gorgusuzluk gibi olmasin ama, research grubumun, surdurdugum arastirma icin 4k 60hz 85inch (~215cm) liklerinden 8 tanesini aldigi ekranlardir.

  tirdan indirmekten tutun forkliftlerle tasimaya, vidasini sikip standina takmasina kadar cocuk gibi bir heyecanla kurdugumuz devasa bir sistemimiz oldu. standlari ve 360derece donmesini saglayan aparatlariyla birlikte toplam maliyetleri 100bin dolarin uzerinde oldu (hepsi icin, kuzey amerika). ancak yakin gelecekte onemli miktarda dusecektir.

  dikey olarak yanyana dizip hayvan gibi bir monitore sahip olma, veya 6 inputlu hayvan grafik karti ile 2x3 olarak kullanip visualization sunumlari yapma planlarim, kisa vadedeki en onemli yasam motivasyonlarim arasina girdi bile simdiden. bilgisayara oylesine baglayip browserda sacmasapan dolasmasi bile ilginc bir deneyim olusturan guzel oyuncaklardir. visual analytics projeleri icin ise gercekten fark yaratmasini umuyoruz.
 • bir adet örneğine, dell 27'' p2715q, modeline yakın zamanda sahip olduğum monitör. siz de benim gibi günde 10 saat bilgisayar ekranına bakıyorsanız gözünüzden değerli değil hiçbir şey, patlatın gitsin. macbook prodaki retina kalitesine çok çok yakın bir kalite sağlıyor. benim gözüm ayırt edemiyor farkı ama muhakkak keskin gözleri ile ayırt edebilenler olacaktır. 27''de retina elde etmek için 5k almak gerekiyor ama fiyatlar çok uçuk. 4k benim işimi fazlasıyla görüyor, düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
 • eğer ki geleceğin teknolojisi buysa front-end developerların acilen adaptasyon süresine geçmesi gerekmekte. ne kadar responsive tasarım yaparsanız yapın, 1080p için tasarladığınız internet siteleri 4k monitörlerde küçücük gözüküyor.

  eğer sitenizin genişliğini 100% olarak ayarladıysanız(bootstrap'teki container-fluid için de geçerli) 1080p'den büyük ekranlar için media breakpoint ekleyerek maksimum genişlik vermenizi tavsiye ederim. böylece içeriğiniz her tarafa dağılmaz ve kullanıcı odağını tekrar optimize edersiniz.