şükela:  tümü | bugün
  • bugün başıma gelmiş hadise.4k rüya ilk defa tecrübe ediyorum zira çok gerçekçiydi. ara ara 60fps leri de gördüm.

konusu: ormanda hiç bir durum yok yürürken bir anda kurtların üzerime doğru koşması ve uzun süre onlardan kaçmak.

gerçekten uyanana kadar bu durumdan kurtulacağıma dair içimde en ufak bir umut yoktu. uyanır uyanmaz kendimi sözlüğe attım. kötü bir tecrübeydi. kızlar saçımı okşayın beni sevin.
  • ot içmenin yan etkilerindendir. ot zihni berraklaştırır ve ot içmeyi bıraktıktan kısa bir süre sonra daha gördüğünüz rüyalar çok berrak olur.

daha sonra 720p'den 144p ye kadar düşer kalitesi.
    4k rüya görmek için illa ot içmeye gerek de yoktur ya da ot içtim içmedim tartışması da abestir.

okuyunuz:
    https://gaiadergi.com/…kadar-canli-ruyalar-goruruz/
  • bazı antidepresan ilaçların yan etkisidir
  • dün başıma gelen hadise.
    21:9 ratio oranında 120fps ve ağır çekim sahnelerinde 1080p 60fps ile oldukça gerçekçi rüyaydı. likya yolunda hatunla trekking yapıyorduk yalnız en önemli yerde orhan gencebay'lı rexona reklamı girince heyecanı kaçmadı değil. 30 saniyelik reklama 20 sn. sonra reklamı geç butonu geldi, gurur yaptım 10 sn. daha izledim. (bkz: dijital bilinçaltı)
  • (bkz: ölçtün mü)
  • tanım: halkın parasını cukkalamak için uydurulmuş bir yastık pazarlama yalanıdır.

4k denilen rüyaların çoğu aslında 1080p kurgulanıp daha sonra upscale edilerek 4k'ya dönüştürülüyor. özellikle bol cgi gerektiren ejderha, zombi, uzay yolculukları gibi sahnelerde aslında detayların çok da verilmediğini, çeşitli bulanıklıklar olduğunu fark edebilirsiniz. aynı zamanda hareketli takip sahnelerinde de karakterlerin arkasında ghosting etkisinin oluştuğunu da göreceksiniz. çünkü beynimiz uyurken 4k rüya işlemekte zorlanıyor. bir önceki kare ile bir sonraki kare üst üste biniyor.

asıl önemli olan rüyaları 10bit renk derinliğinde ve hdr olarak görmektir. hdr rüyalar için lsd etkisinde uykuya dalınması gerektiği ise tamamen hurafedir, şehir efsanesidir.

ön edit: çoçuklarımızı uyuşturucudan uzak tutalım.
  • ben 8k gördüğüm için şaşırtmayan durum. uyandığımda beyin hafızam dolu oluyor hemen siliyorum.
  • rüyada kemal kılıçdaroğlunu kazan kaynatırken görmek*
  • ben hep 480p gördüğümden ben etkilemeyecek olan hededir. daha yeni renkli görmeye başladım. o da her öğe değil kalkmış bana 4k diyor.

uyuşturucuyu acilen bırakmalısın.
  • son gelen 1.5 terabaytlık güncellemeyle mümkün hale gelmiştir.

lütfen kendimizi güncelleyelim.