şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hali hazırda 4k kanal yok, 4k filme de rastlamadım şahsen, eee millet niye bu 4k tvleri satın alıyor o zaman? 4k tv sahibi suserlere soruyorum, baba siz bu 4k'yı kullanabiliyor musunuz, yoksa sadece eşe dosta hava atmak için mi aldınız?

  edit: söylediğim tam anlaşılmamış 4k tvler son iki senedir yaygın ve hala bu tvler için yeterli içerik yok. bakkal remzi amca da, kahveci rıza abi de 4k tv alıyor, onlar netflix mi kullanıyor allah aşkına. he bir kaç sene sonra kullanılabilir amenna benim vurgulamak istediğim şimdi teknoloji liderleri 5k diye olmayan bir formattı destekleyen tv ürettiklerini söyleseler ve hiç bir şekilde kullanılamasa yine satışlar patlar ve herkes 5k tv alır.

  benden başka herkes kullanabiliyormuş 4k tvleri, bir 4k bir film kaç gb acaba? iki filmde doluyor heralde kota. sonra da adil kullanım kotası rerörö.

  bu arada format olarak 5k da varmış. o da gereksiz*
 • tum netflix serilerinin neredeyse 4k olmasiyla anlami kalmayan onerme.
 • euro 2016'nın 8 maçı ve önümüzdeki senelerde daha fazla spor müsabakası 4k kalitesinde yayınlanacağı için savunamadığım tespit.
 • şimdi yaygın değil diye sonra da mı olmayacak, her sene yeni televizyon almıyoruz. elinde vardır 4k televizyon ve 4k çekimler yaygınlaştığı zaman açar rahatça izlersin
 • 4k'nın gereksiz diye genellenmesi saçma olur ama 4 metre ya da daha uzaktan seyredilen 42" ve daha küçük ekranların 4k mı yoksa full hd mi olduğunu çoğu kişinin ayırt edemeyeceğini düşünüyorum*.

  edit: aradan geçen süre içinde misafirliğe gelen arkadaşlarım üzerinde birkaç kere deneme fırsatım oldu. 3,5 metreden seyrettikleri 50" tv'de 1080p ve 2160p'yi hiçbiri ayırt edemedi. bazıları 720p'yle 2160p'nin bile farkını anlamıyor. ve içlerinden bir tanesi 480p'nin (sd) dahi farkını anlayamadı. özetle, birçok insan için bu üzerinde düşünülecek bir mesele değil.
 • söylemesi ayip 48 inc 4k tv samsung curved uhd alan bendeniz gayet de içerik bulup mis gibi inanilmaz görüntülerle tv izleme keyfi yasiyorum. bu cihazlar akilli tv olduğu icin, 4k icerik de tv'lerin icinde gelen film aplikasyonlarinda bulunuyor. ha buna gereksiz diyene acirim gecerim işim olmaz.
 • sen izleme lan ayı.
 • ayni hd tv durumunda oldugu gibi tuketiciyi sikme gayreti. adam aldi fhd tv yi yillarca scarttan izledi. sonra hdmi kablo ile bagladi biseyler ama goruntu yine sd. bu ulkede hd tv 2004 den beri var. ama hd yayin 2012 den sonra yayginlasti. arada bi parti hd tv eskidi cope gitti.

  4k tv durumu da ayni. adam flash tv yi sd olarak seyreder ama tv 4k.

  piyasada icerik yok dogru duzgun. internetten indirenler biraz faydalanir o kadar. yoksa yine pixel pixel anadolu.
 • kesinlikle katıldığım önerme. bundan 10 yıl önce hd teknolojisi çıktığında da aynı muhabbet vardı ne oldu hd yayın yaygınlaşalı birkaç sene oldu sadece. yani bu 4k'nın "gerekli" olması için 2023'ü falan beklemek lazım. he muhtemelen lig tv falan 1-2 yıla geçer 4k'ya o zaman alınır maç keyfi yapacağım dersin ama bunun dışında çöpe atılan paradan başka bir şey değil şu anda 4k tv almak.

  bir de gidip 50-55" lik 4k tv alanlar var onlar tam saftirik zaten. 4k'nın olayı geniş ekranda çok net görüntü almak zaten. 4k'nın hakkını vermek için devasa ekranlar lazım.