• motosiklet koruma ekipmanları üreten bir firma. nispeten ucuz ama kalitesi nedir ne değildir bilmiyiorum.
  • 4riders toscana diye cordura bi pantolonuna sahip olduğum motosiklet koruma ekipmanları firması.

yanda ve dizde koruması var, su geçirmiyor, soğuk performansı süper. 2 katlı ve 3 mevsim kullanılabiliyor. yanda hava alması için bi fermuarı var ama ancak uzun yolda durmuyorken 120+ hızlarda kullanılabilir. normal naked vs. motosikletlerde 90-100 de yeterli olur. bende maksisukuter var ve önden rüzgar almıyorum.

yalnız korumaları çok dandik, eski motosiklet pantolonumun hiçe çıkmış korumalarını buna taktım, çok da güzel oldu.

üstelik 99 tl gibi bir fiyata aldım, şaka gibi.

en kısa zamanda bi yazlık bi kışlık botunu da alacağım.
  • yazlık montunun fermuarları o kadar dandik ki 3 kez atma yaptı, fermuar kafası esniyor kopuyor parçalanıyor, ceplerin iç tarafı yırtıldı, renk soldu vs. diğer ürünlerini kullanmadım ama ''ucuzmuş alayım'' diyenlere 1 sene kullanıp atmalık ürün yapmışlar.
  • texas model pantolon özelinde konuşmak gerekirse kalite yerlerde sürünmekte.

ithal mallara ekstra gümrük vergilerinin yüklendiği bu günlerde bile ithal rakiplerinden fiyat olarak yüksek, kalite olarak ise çok geridedir.

hem hevik stone, hem de 4riders texas korumalı kot pantolunu denemiş biri olarak hevik tavsiye sebebi, 4riders ise uzak durulması gereken bir marka imajı verdi bana.

hevik zamlardan önce 500 tl civarlarındaydı, entry tarihi itibariyle 600 küsür tl fiyatı vardı.

4riders texas ise 650 tl.

yerli malı ürünler yabancılarla fiyatta yarışa gireceklerine keşke kalitede girseler.

özetlemek gerekirse, 4riders gerek düşük bel olması gerekse de malzeme kalitesizliği nedenleriyle eksi puan aldı benden. kullandığım süre içerisinde de memnun kalmadım.

eskiden fiyatları uygunken tercih sebebiymiş ama güncel fiyatlarıyla birlikte "youtuber" ların reklam videolarına aldanıp almayın. uygun fiyatlı yabancı markalar "maalesef" bu tarz yerli markaların yerine tavsiye sebebidir.
  • yazlık botunu ve kışlık robocop montunu kullanıyorum.
    mont 3 seneyi devirdi, amiyane tabirle duvardan farksız. 3 kat astarı var. donuma kadar ıslandım, mont su almadı. sıcaklık ve koruma konusunda tatmin edici.

ancak gel gelelim öküz gibi ağır, alışmak aylarımi aldı. s beden monta xl kol dikmisler, görsel olarak absürt duruyor. bu iki eksisi dışında muhtemelen uzun yıllar daha beraberiz.

botu alali henüz birkaç hafta oldu, en yakın muadili tex 560 tl (mayis 2021 fiyati) iken, yazlık kaval kemiği korumalı boyunu 350 liraya aldım. ciddi hava alıyor, rahatta. ancak ne kadar dayanır, zamanla bozulur mu, zaman gösterecek.

not: is bu entry 1 sene sonra güncellenecektir.
  • botunu, montunu, eldivenlerini v.s. ürünlerini kullanmış birisi olarak dayanıksız ürünler ürettiğini söyleyebilirim.
  • pantolonunu kullandığım motosiklet markası.

ürünleri diğer ürünlere göre hesaplı ve fiyat performans ürünleridir. bence güzel
  • motomax tarafından ürettirilen marka. bugün kendi çalışanlarından dinledim, her bir malzemeyi ayrı firmalarla anlaşıp yaptırıyorlarmış ve üstüne kendi logolarını bastırıyorlarmış. eldivenler ayrı, ceketler ayrı, korumalar ayrı üreticiden diye de detaylandırdı anlatan arkadaş...

bugün 4riders armor deri ceket satın aldım ve fiyatına göre* müthiş kaliteli olduğunu söyleyebilirim. derisi kalın, korumaları sert, güven veriyor. kesimi de çok iyi, üstüme cuk diye oturdu. boyum 1.87, kilom 83* ve diğer markalarda yaşadığım omuz-göbek orantısı problemini yaşamadım. denediğim ceketler omzuma oturduğunda göbek kısmı da şişman bi adama ayarlı gibi pot kalıyordu. bunda üstüme dikilmiş gibi oldu. motor kullanırken omuz korumalarından biraz kasıyo olması zorladı ama zaten vermesi gereken his biraz böyle sanırım. robocop gibi. alışacağız.

dipnot: 500tl verip sonra iade ettiğim çok bilindik başka bir markanın ceketi bunun yarısı kadar kaliteli olsa yine iade etmezdim. bu ceket 350 liraya gerçekten bi harika dostum.

önden
    arkadan
  • 120 liraya diz ve kalça bölgesi kevlar korumalı kot pantul satan firma. fiyat süper, performansı deneyip göreceğiz.
  • (bkz: venom)
hesabın var mı? giriş yap