şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray'da yeni açılan bir ocakbaşı. 45'lik'in hemen üst katında. etleri fena şahane, mezeleri güzel. ambiyans mükemmel. hele çalan müzikler, of of. arabesk, tsm, türkü, slow pop, tam rakı içerken dinlenecek tarzda hepsi. atatürk tablosunu da baş köşeye asmışlar ki, harika.

müdavimi olunabilir ve ben oldum sayılır artık. uzun zamandır ilk kez bu kadar memnun kaldım bir yerden. fiyatlar da ortalama. 35'liğe 80 tl, mezelere 10-11 tl yazıyorlar. bozmadan devam etmeleri ve fazla popi olmaması, fiyatlarının da artmaması dileğiyle.
  • galatasaray tomtom mahallesinde yeni açılmış olan, kapıdan içeri adım atar atmaz sıcaklığını ve samimiyetini direkt hissettiren bir mekan. beyoğlu bitti diyenlere inat içerisi epeyce dolu.
    ambiyansından müziklerine ve tabi ki etlerine kadar herşey mükemmel.
    işletme sahibi sait bey dekorasyonundan menüsüne kadar her ayrıntıyla kendi ilgileniyor, bir çok ürünü de kendi yöresinden getirtiyor. çıkışta mini şişede zeytinyağı hediye edilmesi de hoş olmuş.
    gidilip görülmesinde fayda var.
  • dün gece şehir dışından misafirlerim gelince , normal de gittiğim mekanlar da da yer olmadığı için gitmek zorunda kaldığımız , gecemizi rezil eden mekan . tüm eğitimimi mutfak üzerine almış olmayı geçiyorum her hafta dışarı çıkan biriyim . dün gece atatürk fotoğrafını görünce başta çok sevindim , mutlu oldum , tam yerindeyiz dedim fakat sonra rezaletler başladı . garsona ne sipariş versek garsondan biz kazık atma derdinde değiliz , sizin keyfiniz için buradayız gibi yanıtlar aldık halbuki hiç bir şeyin fiyatına bile bakmamıştık zaten çok bişi de istememiştik . 1 hafta önceden yer ayrılmış olmasına rağmen ve sabah arayıp teyit etmelerine rağmen garson gelip inatla rezervasyon yaptırın gelmeden bir daha demeye başladı , arkadaşlarım noluyo ya moduna girmişken en iyisi yemekleri yiyip kaçalım rakı boğaza dizildi dedik . garsona ortaya karışık bir şeyler atın dedik ve aldığımız yanıt daha komikti hiç mi ocak başına gitmediniz bizde öyle şeyler yok oldu . biz her hafta ocak başına gittikte böyle üslup görmedik . sürekli tabağımıza bakılması , sohbetimiz kesilmesi ve muhabbetimize dalınarak bu söylemlerin olmasında bahsetmiyorum bile . sonuç mu daha büyük kabus normal bir mekanda 1 kişilik karışık kebap 3 kişi için geliyor ve her bir çeşit için ayrıca fiyat yazılıyor . fiyatında değiliz sen oraya adam gibi bir porsiyon koy üstüne de istediğin fiyatı koy ama böyle komik hesaplara girmeyin .

bir de 3 kadın gittiğimiz gruba yan masada ki öküz de dahil olunca sinir krizi geçirdiğimiz bir gece yaşandı . umarım yolunuz bu mekana düşmez . (bkz: adana ocakbaşı) varken burayı düşünmeyin .