• (bkz: white noise) adı verilen ve genelde bebek uyutmak için kullanılan ses kaydıdır. uzun olmasının sebebi uyurken de açık bırakmalarıdır.

hayır çocuğum yok.
  • bebeklerin uyumalarını sağlamak için kullanılabilecek kayıt.

anne karnında bebeğin duymaya alışkın olduğu sese benzer bir ses olduğu için bebekler bu seste kendini daha konforlu bir alanda hissediyorlarmış. ne kadar doğru bilmiyorum. ama bir yakınımızın yıllar önce 3 süpürge motoru yaktığını biliyorum çocuğu uyutmak için.
  • (bkz: hayırlı olsun kardeş internet bağlatmışsın)
    sen bir de fön makinesi yaz neler çıkıyor bir bak.
    ayrıca çocuğu olan aileler için ekşisözlüğün en az yarısından daha işe yarar bir videodur.
    edit:harf hatası
  • bu gülenler başlarına gelince anlayacaktır. bundan daha fena olan şey şudur aslında çocuk uyutmak için olan bu seslerin arasına reklam konmasıdır. çocuk tam dalacak “ çi çek sepeti vağğğ vağğğ” kanı bozuklar lol
    edit:imla
  • 35 yaşındayım, ne vakit saç kurutma makinası veya elektrikli süpürge sesi duysam, şartlar ve uyku durumum ne olursa olsun 5 dakikada mayışır, rahatlar, 10 dakikada da mışıl mışıl uykuya dalarım. hatta bu seslerin benim açımdan en favori şeklini şurada yazmıştım;

(bkz: #25121076)
  • bunun sac kurutma makinası sesi versiyonunu bir kaç yüz kez biz acmisizdir evde. white noise app indirene kadar boyle uzun videolarla yatıyorduk gece, ufaklık da cok daha rahat uyuyordu.

neticede bu tarz "white noise" denen cok frekanslı sesler bebekleri rahatlatmakta, o nedenle oldukça talepkar. özellikle youtubedaki reklamsız versiyonları milyonlarca izlenme alabiliyor.
  • gerek saç kurutma makinası sesi gerek aspiratör sesi ya da sokak gürültüsü sesi olsun hepsi bizdendir.

sokak sesini bebek dışarıda uyuduğu sırada eve girerken yumuşak bir geçiş olsun diye açıyorum. aksi halde dış kapıyı kapatınca hemen sessizlik oluyor ve bebek uyanıyor.

bu makine sesleri de uyuma esnasında önemli elbette.

gerçi daha sonra app bulduk. içinde anne karnı sesi dahil hepsi var.
  • insanlar çeşitli seslere duyarlı oluyor. uykuya dalmakta zorlananlara da bazı sesler kolaylık sağlıyor. ben yağmur sesine duyarlıyım bir başkası da süpürge ya da fön makinesi sesine. yadırgamamak lazım

(bkz: asmr)
  • bebeğiniz olsun, kesintisiz 2 saat ağlasın, değil youtube dan bu videoyu açmak, susacağını bilseniz süpürgeyi kendi g.tünüze sokarsınız. aktif olarak kullanıyorum, sakinleştiriyor. bebeğin korktuğu falan da yok. gözleri hafif hafif kapanarak uyuyor. bilimsel açıklamasını sevgili doktor arkadaşlarımız yapabilir.
hesabın var mı? giriş yap