şükela:  tümü | bugün
  • bence bunu bağımlılar için yapmışlar yani temizlik bağımlıları için kaydedilmiş. bu sesi geceleri de dinleyebilsin diye.

edit: bebek uyutmak için kullanıldığını söylediler. iyi de o iş için retarder sesi var ya?

https://www.youtube.com/watch?v=mxgva3xdhly&t=57s
  • (bkz: white noise) adı verilen ve genelde bebek uyutmak için kullanılan ses kaydıdır. uzun olmasının sebebi uyurken de açık bırakmalarıdır.

hayır çocuğum yok.
  • bebeklerin uyumalarını sağlamak için kullanılabilecek kayıt.

anne karnında bebeğin duymaya alışkın olduğu sese benzer bir ses olduğu için bebekler bu seste kendini daha konforlu bir alanda hissediyorlarmış. ne kadar doğru bilmiyorum. ama bir yakınımızın yıllar önce 3 süpürge motoru yaktığını biliyorum çocuğu uyutmak için.
  • camasir makinesini donusunu izlemekle kapisabilecek aktivitedir. manyakliktir.
  • insanlar çeşitli seslere duyarlı oluyor. uykuya dalmakta zorlananlara da bazı sesler kolaylık sağlıyor. ben yağmur sesine duyarlıyım bir başkası da süpürge ya da fön makinesi sesine. yadırgamamak lazım

(bkz: asmr)
  • bebek uyutur mu bilmem ama calisma sirasinda kedinin gelip klavyenin ustune yatmamasi icin kullanilabilir. bunu kisik seste hoparlore verip siz de kulaklik takarak isinizi yapabilirsiniz.
  • biz fakirdik bizim süpürge vuizzzzzzzz diye ses çıkarınca kaçaçak delik arardık
    nerde öyle 9'uncu senfoni tadında süpürgeler.
  • 5.2 mp görüntü olarak okuyup "vay be 3 saat çekim yapması da iyiymiş, sonra akşam izlersin neleri temizlediğini, 'nereleri daha iyi temizleyebilirdim' diye özeleştiri yaparsın" şeklinde tasarım hayallerine daldırmış kayıttır. sonra baktım ki alakası yokmuş.
    neyse ben bunu yapar satarım xiaomi'e.
  • süpürge sesinden bir ben mi iğreniyorum?
  • bebek uyutmak/sakinleştirmek için dinlendiği yönünde iddia var. kısmen doğrudur bırak videoyu gerçeğini görünce kızım sesten korkup tepemize çıkmakta, uyumak ne mümkün ama korkudan sakinleştiği doğrudur. bu nedenle, korkmasın diye kızımı başka odaya alıp ancak öyle temizlik yapabiliyoruz.
    benzer şekilde blender ve saç kurutma makinesinden de korkmakta.
231 entry daha