şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz üzere şu anda dünya üzerinde 7 milyar insan yaşıyor. bunun sadece 1.5 milyarı müslüman. geriye kalan ve müslüman olmayan 5.5 milyar insan cehenneme gidecek.

tabi bu şu anda hayatta olanlar için geçerli bu durum. 5.5 milyar nüfusun yaşadığı coğrafyada müslüman olmadan ölmüş olanlar ile henüz doğmamış olanlardan müslüman olmayacak olanlar da cehenneme gidecek. üzgünüm.

tabi müslüman coğrafyada doğup da islam'ın gereklerini yapmayanlar da cehenneme gidecek. bu noktada bir rakam vermek imkansız olduğu için 5.5 milyara dahil etmedim. ama düz hesap rakam 6 milyarı geçer.

bu mantıkla matematiksel bir hesap yaparsak; dünya'ya gelen bir bebeğin cennete gitme ihtimali 1/7. yani kabaca yüzde 15.

yani tersini düşünürsek; dünyaya gelen 100 bebeğin 85'i cehenneme gidecek.

iyi ki müslüman bir coğrafyada doğmuşum. gerçi ben hristiyan bir coğrafyada da doğsam araştırır ve müslümanlığa geçerdim. bunun çok örneği var. yusuf islam var mesela hepimizin tanıdığı.

eyyorlamam bu kadar. dini bilgisi kuvvetli mümin arkadaşlardan konu hakkında detaylı açıklama bekliyorum.
  • (bkz: en doğru dinin doğulan bölgenin yerel dini olması şansı)
  • (bkz: let the linç begin)

vaziyet alın, öğle yemeğinden dönen ekşiciler taarruza geçecek.
  • kalanların da ciddi bir kısmı vahhabilik, selefilik, ışid'cilik, el-kaide'cilik, boko haram'cılık gibi gerçek islam olmayan şeyler. cennete gitmesine kesin gözüyle baktığım hoca efendi darbe günahını işledi, o da cehenneme gidecek. zaten tayyip yolsuzluk yaptı. melih ankara'yı parsel parsel sattı.

anlaşılan cennetin nüfusu bayağı az olacak. benim tahminim cennette ayvalık'taki kadar insan yaşar, geri kalan cehennemde yaşar.
  • insanların inandığı 3.000 tane din, 10.000 tanrı var dünya'da. ama ben bizimkinin gerçek din ve tanrı olduğuna, diğer 2999 dine mensup, 9.999 tanrı'ya inanan insanların yanıldığını düşünüyorum.
  • allah adına hüküm veren şirke girer.
    sen nerden biliyorsun son nefeste kime iman nasip olup olmadığını !
    ayrıca islam tebliğ edilmeyenin sorumlu tutulmayacağı apaçık ortada değil mi.
    diyeceksiniz ki islam'ı herkes biliyor.. yok ya !
    kim gitti anlattı yahudi kardeşine , kim tebliğin tam gereğini yerine getirdi..
    bu konu allah ile kul arasında..
    bir müslüman olarak eminim ki , iyiler cennete girecektir!
  • beş milyar beş yüz milyon insanı bilmem ama oraya gidecek bir kişiyi tanıyorum.
  • - yolda giderken, ben bi şekilde arafta inerim. ne yanıcam ulan durduk yere. allahumme salli ala seyyidina muhammed... biraz ezber çalışayım...
  • ateist olup, 7 milyar insanın kanalizasyon döngüsüne karışacak olduğuna inanmaktan farklıdır.

özgecan ile tecavüzcüsünün "ebedi uykuya" daldığına inanan, hitler ve katlettiği bebeklerin aynı yere gittiğine; sakatların sonsuza dek yürümeyi tadamayacağına inanan ateistin hiper adalet sorgulamasını bırakması gerekir.

düşünün, bir ateistsiniz. alkollü manyağın biri kardeşinize çarpıyor. ama bu adam zengin, kanundan da kaçıyor. size göre kardeşiniz ebedi çöplüğe gitti. adam da sonsuza dek cezalandırılamayacak, bir adada ölene kadar tatil hayatı yaşayacak. süper felsefe, alkışlıyorum.

ölüm sonrası adaleti sorgulamak en son küçük vizyonlu ateistlere düşmektedir.

fakat yine de işin aslına gelelim. 5.5 milyar insanın cehenneme gideceği kesin değildir. zira bir kısmı fetret ehlidir. fetret ehli, islam mesajının ulaştırılmadığı, müslümanların dini tebliğ faaliyeti yapmadığı veya dış etkenlerle islam'a ulaşamamış, ulaşsa da yanlış şekilde özümsetilmiş ve engellenmiş insanlardır.

sahih görüşe göre, bu insanlar müslüman olmasa bile ahirette azap edilmeyecekler, bir çeşit imtihana tutulacaklardır. "biz resul göndermedikçe azap edici değiliz" ayetinin tam tefsiri de bu'dur.

(bkz: islam'da fetret ehli)

bu sebeple ateistlerin acilen bu işleri bırakması gerekmektedir. adalet konusu açılınca yüzü kızarması, argüman üretmek için ter içinde kalması gereken kendileridir. bu sıkışıklıkları ile, siyasi görüşünü bile bilmedikleri kimselere sloganik entry'lerle cevap verebildiklerini sanmasınlar.