şükela:  tümü | bugün
  • bu ve benzeri birden fazla fotoğraf gördüm. covidle alakası nedir alkolün bilen biri açıklayabilir mi?

kaynak: https://haberigo.com/…bugun-alkol-satisi-yapilmadi/
  • bu dönem de en çok siyasal islamcılara yaradı.covid ayağına şeriat düzeni mi getirmek istiyorlar ? inanın şaşırmam. bir yandan da alkolden aldıkları vergiler var, nasıl vazgeçerler bundan diye düşünüyor insan.
  • coronavirus’ü bile kendi çıkarları kapsamında kullanmak ancak ve ancak şahsım ve hükümetinin yapabileceği bir şey gerçekten. yakında diz çöküp tövbe edecek virüs vallahi.

tanım: ortamlarda “corona önlemi” olarak yedirilmeye çalışılacak ama aslında siyasal islam ürünü olan yasaktır.
  • çalışan insanlar pazar akşamı içmesin, erkenden uyusun ki ertesi gün iş yerinde daha verimli köle olarak çalışabilsinler yasağı.
  • dördüncü kel mahmut döneminde gerçekleşmiştir.
  • bulunduğum ildeki 3m migrosta da benzer yasak var
  • dün akşam rakı aldım migros'tan. az evvel de kapatmamış tekelden bira aldım.

abartmayın.
  • ne abartması ya? 2 farklı migros a girdim ikisinde de “satışımız yok” dedi çalışan alış veriş yapan insanlara. ben de şaşırmıştım , demek ki her yerde böyleymiş.

ne güzel, covid adı altında yapmak istediklerini iteliyorlar işte, devam böyle.

bir şeyi sevmemek , devlet onu yasaklayınca “oh iyi oldu biraz da içmeyin” diye sevinmek olmamalı ya. ben de sigara kullanmıyorum , ama yasaklanınca “oh” çekmedim. alkol desen çok nadir. işinize gelince üzülüp, işinize gelmeyince oh çekmeyin. “yasak” söz konusu “yasak” .
  • madem öyle içinde büyük miktarda alkol bulunan kolonya ve dezenfektan satışını da yasaklasınlar. bu siyasal islamcıların iki yüzlülüğü yok mu? :))) kolonya'yı ceplerinde taşıyorlar artık.
  • cuma gününden alır eve zulalar millet bunlar kişiyi engelleyecek kısıtlamalar değil.
234 entry daha