şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir devlet kuruyoruz kalkışmasına yönelik tweet'lerdir:

  "aziz atatürk türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. inkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır."

  "atatürk “ne mutlu türküm diyene” sözünün mimarı, “muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur”, seslenişinin mucididir."

  "tartışmalar alev alev her yanı sarmışken, görüş ayrılıkları her tarafa sıçramışken bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiştir."

  "doğrusunu isterseniz, bu meçhul ve müphem şahsiyetin hezeyanını ciddiye almak, dikkate değer bulmak beyhudedir, emek ve zaman israfıdır."

  "16 nisan halkoylamasından önce, cumhurbaşkanı’nın bir başdanışmanı “halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” demişti, hatırladınız mı?"

  "bunun yanında bizim de söyleyeceğimiz pek çok şey vardır. düşünce ve duruşumuz hiç kimseye, hiçbir odağa bağlı ve bağımlı değildir."

  "iradesi olmayanın istikbali olmaz.istikbal yoksa istiklal sadece hayaldir.devlet ise irade,istikbal,istiklal demektir.türk devleti böyledir."

  "devlet, milletin onuru, bekanın omurgası, birlikte yaşamanın ebedi onayıdır.türk devlet geleneğinde milletin kaderi devletle bir ve aynıdır."

  "yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır."

  "15 temmuz fetö’nün darbe teşebbüsü, buna karşı türk milletinin göstermiş olduğu muhteşem direniş ve mücadele destanıdır. bu açık gerçektir."

  "15 temmuz’da paralel devlet yapılanmasının hain emelleri deşifre olmuştu.yeni devlet; paralel devlet hasretini çeken köksüzlerin çağrısıdır."

  "devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, türk tarihinin şeref mahsulüdür, ismi türkiye cumhuriyeti’dir. öyle de kalacaktır."

  "15 temmuz’da devlet yıkımdan kurtarılmıştır. millet işgalden mahfuz tutulmuştur.yeni devlet kuruyoruz lafı fetö’ye uzatılmış zeytin dalıdır."

  "15 temmuz’u basamak yaparak, 16 nisan’ı bahane ederek yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın."

  "türk devletinin yenisi, eskisi olmaz. türkiye cumhuriyeti mesela göktürklerin, mesela büyük selçuklunun devamı, bu çağdaki adıdır."

  "1923, 1299 söğüt mirasından bir kopuş değil,bilakis ve bilahare daha güçlü bir eklemleniştir. devletle oynamak küresel devlere yem olmaktır."

  "devlet; kutlu zaferin meyvesi, müstevlilere karşı mücadelenin müjde ve methiyesidir. türk devletini yıkacak henüz anasından doğmamıştır."

  "milli mücadele’yi 15 temmuz’la kıyaslamak, fırsattan istifade türkiye’yi budamak ihanettir, niyet sahipleri karşılarında mhp’yi bulacaktır."

  "inanıyorum ki, bu olanlardan, sürekli kösteklenen cumhurbaşkanı da rahatsız ve memnuniyetsizdir. aksini düşünmek ise milli bir felakettir."

  "mağduriyetler artıyor, ülke çalkalanıyor, yine bazı cemaat ve tarikatlar oluk oluk kurum ve kuruluşlara yuvalanıyor. ve devlet tartışılıyor!"

  "nizamülmülk, devlet herkese nasip olmayacak büyük nimettir, diyordu. bu nimete son nefes, son nefer, son damla kana kadar sahip çıkacağız."

  "bir kez daha sesleniyor, sorumluluk sahiplerini uyarıyorum: ya devlet başa, ya kuzgun leşe… ya devlet ya zillet; ya millet ya da illet…"

  https://twitter.com/dbdevletbahceli

  tanım: göstermelik tweet'lerdir. zira bahçeli'nin tarihe geçen 16 nisan 2017 referandumu 'evet' desteği, sözlerindeki kararlılığı sanal kılmaktadır.
 • eserinle gurur duy bahçeli.
 • bu ülkede bu gündemle yaşamanın ne kadar anlamsız ve sıkıcı olduğunu bir kez daha hatırlatan tweetlerdir. fazlası, ötesi, azı, çoğu değil. anlamsız ve asla anlamı olmayacak tweetlerdir. zat-ı şahanelerinin dediği gibi uzun uzadıya söyleyecek bir şey yok. allah marlboronun belasını versin.
 • ayhan oğan'ın 1-2 saat önce yaptığı ve 'yeni devlet sözümüzün arkasındayız.' açıklamasından hemen sonra gelmiştir.
  yeni devlet polemiğinin süreceğini gösterir. ''cumhurbaşkanı da bunlardan rahatsız olmalı.'' tweetiyle mikrofonu tayyip'e uzatmıştır.
  ekleme:
  önce bekir bozdağ, şu açıklama ile ak parti mkyk'sının eski bir üyesinin beyanları, şahsını bağlar demiştir.
  ardından başbakanın, hadi oradan demesi ile konu kapanmıştır.
 • sürecin en büyük destekcisi tarafından yazılan hezeyandir.
 • haklı. doğru bir şeyi sevmediğiniz bir ağız söyledi diye kin kusmayın.
 • (bkz: yav he he)

  (bkz: #69985225)
 • gaz almaktan öteye gitmeyecek devlet bey twiitleri. aklı başında milliyetçiler bunları yemez.
 • (bkz: eşeyinle guyuy duy bihçili)
  üretken, yorumcu, analizci ekşi yazarlarımız iş başında.
 • gelen geliyor giden gidecek.