şükela:  tümü | bugün
 • sırf otobüs yoldan çıkıp yan yattığı için 6 ölü, 36 yaralı gibi çok ağır ve üzücü bir tablo ortaya çıkaran kaza.

  link

  lütfen artık bilinçlenelim, otobüslerde de emniyet kemeri kullanalım. haberde de göreceğiniz gibi, bir çarpma durumu yok, kazaya karışan herhangi bir araç yok, sadece otobüs devrilmiş ama bilanço çok ağır. gerekirse yasak konulsun, ceza kesilsin ama otobüslerde emniyet kemeri bir şekilde kullandırılsın.
 • dümdüz yolda gerçekleştiği için akıllara şoförün uyuması olasılığını getirmiş kaza. ayrıntılar açıklandıkça belli olur tam nedeni.

  ölenlere allah rahmet eylesin, yaralılara ise allah şifa versin.
 • otobüs 3 dingilli mercedes travego 17 shd;

  http://www.instabut.com/tag/52dg448

  54+1+1 kapasiteliymiş.
 • sürekli otobüs yolculuğu yaparım genelde kemer takan tek kişi ben oluyorum. bazen ısrarla takın diye anons yapılınca birkaç kişi daha takıyor. çevremde otomobil yolculuklarında arka koltukta takmanın gereksiz olduğunu söyleyenler çıkıyor. özellikle şehir içinde kısa mesafelerde takınca şaşırıyor bu mallar. emniyet kemeri hayat kurtarıyor. bundan birkaç sene önce bir kız arkadaşım otobüs kazasında camdan fırlayıp şans eseri ufak sıyrıklar ve cam yaraları ile anlatmıştı. o kızı öyle gördükten sonra istersen bakkala gideyim, arka koltukta otursam bile o kemeri takarım.

  yazarlardan biri bahsetmiş, kemerler sadece belden tutuyor ve kafanızı çarpmanızın kaçınılmaz olabilir. yine de bununla ilgili testler yapılmıştır. keyiflerinden sadece belden tutan kemer kullanıyor olamazlar. vardır bir sebebi. buna rağmen emniyet kemeri otobüsten fırlamanızı önler.

  yangın riskinde ise kemerden çok sizi engelleyen diğer yolcular olacaktır. izdiham fena. feci bir ölüm olur.

  bazı firmaların otobüslerinde kemerler bozuk oluyor. muavine bu bozuk diyorum abi takmak zorunda değilsin diyor. takmak istiyorum beni başka yere al diyorum öfleyip püfleyip başka koltuğa alıyor anasını satayım orası da bozuk. bozuk kemerle sıkışa sıkışa oturuyorum.

  trafik tehlikelidir. ülkemizde maganda olup kamufle olan milyon adam var. nerede karşına nasıl çıkacağı belli olmuyor. sen önlemini alacaksın ki şu durumda dahi bi tık daha fazla hayatta kalma şansın olsun