şükela:  tümü | bugün
  • aslında kapitalizmi iliklerimde hissettiğim rezalet.

bankanın nakite taksit kampanyasından yararlanmak için cep şubeden işlem yaparken sehven nakit avans cekmişim. tühhh dedim hemen bankayı aradım 3 dk sonra müşteri hizmetlerinden işlemi iptal edin parayı geri alın ben taksitli işlem yapacam dedim fakat bana dedikleri; geri ödeseniz de toplam 54 tl faiz masraf vs gelecek ekstreye yansıyacak.

yahu 3 dakika sonra aradım hatalı bir işlem olduğu belli dedim ama para hesaba geçti yapacak bişey yok dedi. ben de kartımı iptal ediyorum dedim ona da peki dedi. oturduğumuz yerde hem 54 lira hem de kart gitti. vakıfbank'ta hataya yer yok bunu anladık.

peşin edit: bunu her banka yapıyor deyip kapitalizmin köpekliğini yapacaklara şimdiden selamlarımı yolluyorum.

3 dakika lan.
  • o ücretsiz taksitli nakit avansları yanlışlıkla nakit avans çekenlerden aldıkları faizle karşılıyorlar.

(bkz: dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)

edit: rezalet puanı = 1/10
  • ben hata yaptım ama sorumluluğunu başkası alsın yaklaşımına rezalet puanım 0/10. gerçi ne bekliyorsun anasını satayım ülke baştan aşağı aynı.
  • atmlerde de çok yaşanıyor bu salaklık. millet ezbere iş yaptığından , ' nakit mi , taksitli mi' ayrımını yapamıyor. sonra iş biz bankacılara kalıyor. iyi ki varsınız, yoksa bizim maaşlar masraf ve komisyonlar olmaz ise nerden karşılanacak.