şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en sonunda iran da karışacak sanırım.
    kum ve karaj kentlerinde ağır silahlar ile çatışmalar varmış. valinin kaçtığı söyleniyormuş. yakında ajanslara düşer.
  • yedisindede türkiyeye bilet kesecekler diyorum gecemi keserler gündüzmü bilemem.

edit: bu iş arap baharına benzemiyecek ortadoğu denince mısır sudi arabistan ve israil akla gelecek
    2019 yılında büyük savaş olacak . hayal perest hükümetlerin vatandaşlarının siki sikine ölmesi fıtratında vardır
    iran olayları şimdilik bastırır astığını asar asamadığı bize kaçar açın kapıları yeni mülteciler geliyor.
  • gum kenti, masume-i gumdan gelir. karşı devrim değildir, daha radikaller geliyordur.
    iranda var olan liberalleşmeyi benimsemeyen mollalar geliyordur.
    yani ileri doğru bir adım değil geri doğru bir adımdır.

eğer olan biten gerçekse tabi.
  • (bkz: svihs)
  • arkadaşlar lütfen kaynak verin ki adam gibi bilgi öğrenelim. böyle herkes bir yerden bir şey duymuş ama kimse kaynak vermiyor.
  • iran elbette bir gün iranlıların yaşama enerjisini emen şu andaki iktidardan kurtulacak. ama kum kentinden başlayan bir karşı devrim çok mantıklı gelmedi.

daha fazla haber beklemek gerek.
  • diren ve efsane ol iran.

sebebinin amerika olmadığı olaylardır.

olayların sonucu ise amerikadır.
  • israil ve amerikanın ortadoğu da kartları yeniden dağıtması olayı. ulan buna bir insan neden sevinir ki, silahı veren provoke eden amerika ve israil uşakları, allah samimiyet versin hepinize.
  • ortadoğuda kartlar yeniden dağıtılıyor
  • malumun ilanı. ben 1 dolar 3.5 dan 5 liraya çıktı dolar deyince eşim o da birşey mi bizim için 1 dolar 4000 den 10000 tümene çıktı dedi.

(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)