şükela:  tümü | bugün
  • en sonunda iran da karışacak sanırım.
    kum ve karaj kentlerinde ağır silahlar ile çatışmalar varmış. valinin kaçtığı söyleniyormuş. yakında ajanslara düşer.
  • kartçılar, kaynakçılar koşun yeni başlık.
  • yedisindede türkiyeye bilet kesecekler diyorum gecemi keserler gündüzmü bilemem.

edit: bu iş arap baharına benzemiyecek ortadoğu denince mısır sudi arabistan ve israil akla gelecek
    2019 yılında büyük savaş olacak . hayal perest hükümetlerin vatandaşlarının siki sikine ölmesi fıtratında vardır
    iran olayları şimdilik bastırır astığını asar asamadığı bize kaçar açın kapıları yeni mülteciler geliyor.
  • ula bu kum'dan mehdi çıkacaktı.niye düştü ki acep??
  • gum kenti, masume-i gumdan gelir. karşı devrim değildir, daha radikaller geliyordur.
    iranda var olan liberalleşmeyi benimsemeyen mollalar geliyordur.
    yani ileri doğru bir adım değil geri doğru bir adımdır.

eğer olan biten gerçekse tabi.
  • iran karışırsa giren yine bize gireceği için iran halkı için en iyisini istesem de destekleyemediğim olaylardır. karışmazsan sevinirim iran. savaş çıkarmadan indirin şu mollaları...

çok sayıda ölüm olduğu iddiası mevcut.

edit: görüntüler de düştü: twitter
    anlık görüntü paylaşan bir diğer twitter hesabı. twitter 2

iran.liveuamap

edit 2: telefon hatlarının ve internetin kesildiği bilgisi var. güncel görüntü gelmesi zorlaşabilir. nedense tanıdık geliyor bu tutum.

takip edilebilecek bir twitter hesabı daha.
  • (bkz: svihs)
  • yaptırımların başlamasından önce insanlar artık daha fazla fakirleşmek, daha fazla islamcı baskıya boyun eğmek istemiyorlar, hem yobazlığa hem ekonomik çıkmazlığa soylu bir direniş başlıyor sanırım.
  • arkadaşlar lütfen kaynak verin ki adam gibi bilgi öğrenelim. böyle herkes bir yerden bir şey duymuş ama kimse kaynak vermiyor.
  • iran elbette bir gün iranlıların yaşama enerjisini emen şu andaki iktidardan kurtulacak. ama kum kentinden başlayan bir karşı devrim çok mantıklı gelmedi.

daha fazla haber beklemek gerek.