şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık sınırına takılmasaydı "5 ağustos 2018 king gizzard and the lizard wizard olacaktı.

  heyecandan kudurduğum konserdir.
 • bileti olmayıp da gidemeyenlerin, yerine spotify'da aşık veysel playlisti yaparak daha orijinal eserler dinleyebileceği konser. fakat gel gör ki hipster kardeşime bir türlü bunu izah edemedim. adam hala esas aşık veysel'in king gizzard coverladığını bana izah etmeye çalışıyor. sentetik bir kafa bu. doğal yolla oluşmamış.
 • hipster olmamama rağmen orada bulunacağım konser.
 • ilk 6 şarkı bende destekledim ama bir yerden sonra bayıyor be :)

  neyse güzel konserdi. herkes kurtlarını döktü. gitaristleri tam bir angus young çakması. enerji, şortu ve duruşu çok benziyordu. ekrandaki saykodelik görüntüler bir yerden sonra göz yoruyor ama enerjileri acaip yüksekti. şarkılar başta çok güzel, türk ezgileriyle dolu geliyor ama bir yerden sonra hep aynı melodi dönüyormuş hissine kapılıyorsunuz. yine de görmekten pişman olmadığım eğlenceli konserdi.
 • ilk bir saati müthiş son yarın saati bitir şu şarkıyı artık modunda geçti. sonuç bitirdiler ve gittiler. tam anlamıyla son vuruşu yapamadılar.
  halbuki 25-30 dk süren şarkıyı 5 dk önce sonlandırıp bir nuclear fusion veya people-vultures çalsalardı altın vuruşu yapıp gideceklerdi.

  anlamıyorum metalica bile o kadar hit şarkısı olmasına rağmen her konserinde nothing else matters ı çalıyor. neden çünkü sadece bu şarkıyı dinlemek için konsere gelen büyük bir kitle var. sen daha yeni yetmesin en bilindik şarkılarını çalmıyorsun gerçekten ilginç.
 • hiç beklediğim gibi bir konser olmadı. en baba parçaları çalmadılar. kendi yaptıkları müzik ile alakalı olarak beğendikleri barış manço, selda bağcan vb. sanatçıların eserlerine yakın şarkılarını rahatlıkla çalabilirlerdi. son yarım saatine katlanamadım.
 • uzun zamandır bir konserde bu kadar enerji harcadığımı hatırlamıyorum. dün gece ki sahne listeleri ve performansları harikuladeydi. son parça hariç tabii. son parça yerine başka bir şey çalsalardı şükela olacaktı ama normalde zaten sondan bir önce ki parçada konser bitmişti. son parçayı fazladan çaldılar. önceki sahne listelerine bakan bunu görür. sonuç olarak yaptıkları iş gerçekten takdir edilesi. son zamanların en iyi çıkış yapan rock grubu olabilirler. ayrıca bu grupla alakalı olarak sürekli git aşık veysel dinle diyenlere de ayar oluyorum. grubun 2 parçasını dinlemiş gelmiş bık bık ötüyor haspam.
 • enfes bir konser olmuştur. flying microtonal banana'yı doğal olarak kan çekse de yeni albümlerinden şarkılar çalmaları ve cellophane çalmalarıyla coşturdular. flying microtonal banana'dan da hatırladığım kadarıyla rattlesnake'i, sleep drifter'ı ve billabong valley'i çaldılar zaten. ayrıca kimse bilmez ya da sevmez bu şarkıyı ama fourth colour'u çalmalarıyla da benim kalbimi kazandılar.*

  edit: flying microtonal banana'dan doom city'i unutmuşum.
 • setlisti tutabildiğim kadarıyla şöyledir;

  digital black
  han-tyumi, the confused cyborg
  vomit coffin
  lord of lightning
  cellophane
  sleep drifter
  doom city
  rattlesnake
  billabong valley
  crumbling casle
  fourth colour
  deserted dunes welcome weary feet
  muddy water
  robot stop
  gamma knife
  head on/pill

  sondaki jam sessionda 10 tane şarkı girdi çıktı, başladığı head on/pill olunca onu yazmaya karar verdim.

  son jam sessiona gerek yoktu yorumuna katılıyorum, özellikle daha nuclear fusion ve özellikle benim en sevdiklerimden olan the river biste de gelmeyince (bis yoktu) bi "ee?" oldum. o ikisiyle bitirseler efsanev bir konser olurdu, head on/pill'e lafım yok tabi, sevdiğim bir şarkıdır, hiç beklemiyorken duymak hoşuma gitti hatta.

  konsere girmeden ulan han-tyumi'den çalarlar mı diye bi umuyordum 3 şarkı çaldılar hem de girişte, vallahi çıldırdım.

  son olarak tişört 50 lira olur mu allahsızlar, dışardaki bootleg king gizz şapkasının çıkartmasını kaldırınca içinden shakira fotoğrafı çıktı skxmsxmslncsşxns.

  iyisiyle kötüsüyle aylardır bekliyorduk, geçti gitti. sonraki konserlere artık, o river canlı dinlene
 • salondaki konserlerinde de, dün küçükçiftlik'te de beni bu kadar hoplatıp zıplatan özellikleri 2 bateriyle konser vermeleri olsa gerek. gerçekten olayı başka noktalara taşıyor.

  dün için en üzücü tarafı ise davulcunun fırlattığı bageti görmemem ve göğsüme çarptıktan sonra başkasına nasip olmasıdır :(